Alkoholowa drogowa mapa Polski. Zaskakujące miejsce Podlaskiego!

i

Autor: pixabay.com Jak wielu pijanych kierowców zatrzymano w Podlaskiem w 2023 roku?

pijani kierowcy

Alkoholowa drogowa mapa Polski. Zaskakujące miejsce Podlaskiego!

2024-04-23 9:35

Policja w 2023 roku zatrzymała niemal 100 tys. pijanych kierowców. Eksperci z rankomat.pl sprawdzili w jakich regionach było ich najwięcej. Jak w tej statystyce wypadło woj. podlaskie?

Z roku na rok, liczba zatrzymanych pijanych kierowców w Polsce maleje. Jak twierdzą eksperci, "choć statystyki wyglądają optymistycznie, to liczba ta nadal jest zatrważająca".

W 2023 r. było to ponad 95 tys. tego typu wykroczeń. Rankomat.pl liczbę tę podzielił na regiony i sprawdził tym samym, gdzie statystycznie najczęściej można było spotkać kierowców "na podwójnym gazie". Oprócz dokładnej liczby wykroczeń dla poszczególnych województw, policzono także ilu nietrzeźwych kierowców przypada na 10 tys. mieszkańców danego regionu.

Alkoholowa drogowa mapa Polski. Zaskakujące miejsce Podlaskiego

W tej statystyce najgorzej wypadło woj. kujawsko-pomorskie i dolnośląskie. W tym drugim było też najwięcej zatrzymanych za kółkiem pijanych kierowców. W 2023 r. na Dolnym Śląsku zarejestrowano ponad 10 tys. takich wykroczeń.

Najlepiej w przeliczeniu na liczbę mieszkańców wypadły z kolei Małopolska i Podkarpacie. Ciekawa statystyka dotyczy jednak także województwa podlaskiego.

To tutaj bowiem zanotowano najmniejszą liczbę wspomnianych wyżej wykroczeń. W ubiegłym roku było to dokładnie 2934 zatrzymanych pijanych kierowców w Podlaskiem. To o ponad trzykrotnie mniej niż u lidera tego rankingu. W przeliczeniu daje to 25,7 pijanego kierowcy na 10 tys. mieszkańców regionu.

Czy rozpoznasz tablice rejestracyjne z woj. podlaskiego?

Pytanie 1 z 11
BBI to tablica rejestracyjna mieszkańca powiatu:
Pijani kierowcy mają małe rozumki”. Czy należy zabierać im samochody?