Afera wizowa. Krzysztof Bosak „To czubek góry lodowej, jeśli chodzi o zaniedbania dotyczące polityki migracyjnej”

i

Autor: Ewa Horosz

Afera wizowa

Afera wizowa. Krzysztof Bosak: To czubek góry lodowej, jeśli chodzi o zaniedbania dotyczące polityki migracyjnej

2023-09-18 14:43

Krzysztof Bosak – jedynka na Podlasiu z list Konfederacji, złożył pismo do władz Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, w którym zawarł kilkadziesiąt pytań dotyczących procedur migracyjnych, bezpieczeństwa. Domaga się jasnego wyjaśnienia procedur i transparentności danych dotyczących migracji.

Zdaniem polityka, afera, która ujrzała światło dzienne to dobra okazja do przyjrzenia się polityce migracyjnej w Polsce. Bosak podał dane, według których w Polsce dochodzi do wzrostu liczby przestępstw z udziałem cudzoziemców. Zwraca również uwagę na bałagan w statystykach.

W Polsce nie żadnego rejestru, który pozwałby ustalić, ilu w Polsce mamy cudzoziemców. Każda służba i każdy resort prowadzi swoje własne statystyki, które podają różne liczby. Stąd ogromny chaos informacyjny w tej chwili – mówił Krzysztof Bosak.

Interwencja poselska Bosaka

Polityk domaga się transparentności danych i wyjaśnień, dlatego skierował pismo do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego z kilkudziesięcioma pytaniami dotyczącymi polityki migracyjnej, liczby wydanych pozwoleń na legalny pobyt migrantów w Polsce, czy o kwestie bezpieczeństwa.

Afera wizowa

Prokuratura Krajowa i CBA prowadzą śledztwo, które dotyczy nieprawidłowości przy składaniu wniosków o wydanie kilkuset wiz w ciągu półtora roku. Badane nieprawidłowości dotyczą polskich placówek dyplomatycznych w Hongkongu, Tajwanie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Indiach, Arabii Saudyjskiej, Singapurze, Filipinach i Katarze.

Policyjny pościg za BMW w okolicach Rajgrodu. Wypadek i dachowanie. Policjanci w szpitalu. Zobacz zdjęcia

Mariusz Błaszczak o manewrach w Orzyszu