Mieszkańcy, którzy chcą przestać używać nieekologicznych źródeł ciepła, mogą dostać dotacje np. na podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, instalację ogrzewania gazowego, elektrycznego, olejowego, pompy ciepła czy montaż kolektorów słonecznych. To element wspierania inwestycji proekologicznych na zasadach, które są określone w programie ograniczania tzw. niskiej emisji miasta.
ZOBACZ: Jagiellonia Białystok. Największy problem drużyny? Nowak: piłkarze muszą szybciej myśleć
"Dotacje będą przyznawane do 90 proc. poniesionych kosztów kwalifikowanych, do kwoty 10 tys. zł" - podało miasto w komunikacie.
Deklaracje można składać do 15 maja. Będą one oceniane pod względem różnych kryteriów formalnych i merytorycznych. Chodzi m.in. o efekt ekologiczny, jaki ma być osiągnięty dzięki danej inwestycji, co wymaga podania parametrów redukcji CO2 czy pyłu PM10.
Wymiany starych pieców Białystok. Kto może składać wnioski?
Władze miasta podały, że jeśli będą wnioski, które dostaną identyczną ocenę, dodatkowo premiowane będą te gospodarstwa domowe, gdzie funkcjonują rodziny wieloletnie, rodziny zastępcze czy też mieszkają osoby z niepełnosprawnościami lub korzystające ze świadczeń rodzinnych.
ZOBACZ: Śmierć motocyklisty na S8! Onet: autem, który go potrącił jechała Małgorzata Gersdorf z mężem
"Uprawnionymi do składania wniosków o udzielenie dotacji są osoby fizyczne. Wnioskodawcy będą zobowiązani do realizacji zadania w terminach, zakresie i na zasadach określonych w umowie" - podało miasto.
Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl
Polecany artykuł:
Polecany artykuł: