To najdłuższa linia autobusowa w Białymstoku. Tym autobusem zwiedzisz całe miasto!

i

Autor: UM Białystok To najdłuższa linia autobusowa w Białymstoku. Tym autobusem zwiedzisz całe miasto!

Miasto

To najdłuższa linia autobusowa w Białymstoku. Tym autobusem zwiedzisz całe miasto!

2024-07-17 17:10

Podróżowanie autobusami komunikacji miejskiej to nadal najbardziej popularny środek transportu w Białymstoku. Mało tego, właściwy dobór linii może również być ciekawą formą na zwiedzenie stolicy Podlasia. My sprawdziliśmy, która linia autobusowa w Białymstoku jest najdłuższa. Wiesz, którym autobusem wystarczy się przejechać, aby zwiedzić całe miasto? Ile liczy przystanków? Sprawdziliśmy to dla was! Będziesz zaskoczony.

W Białymstoku przeciwnie do Warszawy czy Krakowa jest jedna forma komunikacji miejskiej. W stolicy Podlasia nie możesz liczyć na jazdę metrem czy tramwajem, dlatego wielu białostoczan od lat zmuszona jest do poruszania się autobusami komunikacji miejskiej. Na taką formę niejako zmuszeni są również turyści, a odpowiedni dobór linii może spowodować, że przy okazji jednego przejazdu można zwiedzić najważniejsze rejony Białegostoku!

ZOBACZ TAKŻE: Drewniana perła wśród betonu. Tak prezentuje się słynny zabytkowy dom w centrum Białegostoku [ZDJĘCIA]

Najdłuższa linia autobusowa w Białymstoku. Sprawdź, czy wiesz, o jaki autobus chodzi

Przy okazji sprawdzania, która linia autobusowa jest najdłuższa w Białymstoku trafiliśmy na wiele ciekawostek związanych z białostocką komunikacją miejską. Będziemy się nimi dzielić w kolejnych tekstach. Co ciekawe, najdłuższa linia autobusowa w Białymstoku też nas zaskoczyła, nie jest to bowiem jedna z tych najbardziej popularnych linii w mieście. Nie ma tu więc mowy o takich autobusach jak 5, 9, 16 czy 100. Która zatem linia ZOKM ma najwięcej przystanków na trasie? 

Chodzi o autobusy linii 1., którymi z Sikorskiego dojedziecie aż do Grabówki, po drodze miniecie aż 41 przystanków! Podróż na tej trasie może być również wyjątkowa z uwagi na mijane atrakcje, których dostarczy przejażdżka ulicami Aleją Piłsudskiego, Branickiego czy Kolejową.

QUIZ: Zabytki Białegostoku. Ile z nich rozpoznasz tylko po fragmencie?

Pytanie 1 z 20
Na początek coś prostego. Co znajduje się na zdjęciu?
Na początek coś prostego. Co znajduje się na zdjęciu?