Współzałożyciele firmy Revolut Nik Storoński i Wład Jacenko przedstawili plany spółki na 2025 rok. Miało to miejsce podczas dwudniowego wydarzenia "The Revolutionaries", które odbyło się w Londynie.
Sztuczna inteligencja doradzi ci w zarządzaniu budżetem i finansach
Jednym z ogłoszonych elementów strategii jest rozwój funkcji opartych na AI, czyli sztucznej inteligencji. Firma planuje wprowadzenie asystenta finansowego. Analizowałby on zwyczaje użytkowników. Jednocześnie doradzając w zarządzaniu budżetem i podejmowaniu decyzji finansowych.
Może to zrewolucjonizować sposób korzystania z bankowości. Revolut chce uprościć finanse osobiste do tego stopnia, by aplikacja stała się nieodłącznym towarzyszem codziennych wydatków.
Kredyty hipoteczne w aplikacji. Pieniądze dostaniesz nawet w kilka minut?
Ważne plany spółki dotyczą także kredytów hipotecznych. Revolut zamierza w pełni scyfryzować proces. Ma to umożliwić użytkownikom uzyskanie wstępnej decyzji kredytowej w kilka minut. Pełna oferta byłaby gotowa w ciągu jednego dnia roboczego.
Pilotażowy program zaplanowano na Litwie. Następne próby zostaną podjęte we Francji i Irlandii. Usługa ta ma przyspieszyć i ułatwić procesy bankowe. Jednocześnie atutem byłby brak konieczności wizyt w tradycyjnych placówkach. Nie wiadomo jednak jaka byłaby cena takiej usługi Revoluta. Te dotychczasowe nie należą bowiem do tanich.
Bankomaty przyszłości. Wypłaty i wpłaty, wydawanie kart oraz technologia biometryczna
Kolejnym planem Revoluta jest również wejście na rynek infrastruktury bankowej. Chodzi o sieć nowoczesnych bankomatów. W Hiszpanii jako pierwszej firma przetestuje własne urządzenia. Bankomaty te mają poza wypłacaniem gotówki i wydawaniem kart płatniczych, w przyszłości także obsługiwać wpłaty. Planowane jest też zastosowanie technologii biometrycznych. Miało by to dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo transakcji.
Revolut pomyślał także o przedsiębiorcach. Pierwsze produkty kredytowe oraz lepiej oprocentowane konta oszczędnościowe zostaną zaoferowane przez Revolut Business. Firma szykuje również platformę Revolut Kiosk, która ma uprościć zarządzanie finansami operacyjnymi. To usługa wymierzona w kierunku gastronomii czy handlu detalicznego.
Revolut ma ambicje zostania pierwszym bankiem globalnym. Planem jest zdobycie kolejnych 50 milionów klientów. W ostatnim roku udało się pozyskać 10 mln użytkowników.