Pożar domu w Kuźnicy. Policjanci wynieśli 91-latkę przez okno. Chwilę potem dach się zawalił [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-12-15 14:16

Płonący dom w Kuźnicy zauważyli wracający ze służby na granicy policjanci. Wiedząc, że w budynku może znajdować się osoba, osłaniając się tarczami przed spadającymi kawałkami płonącego dachu, weszli do środka. Tam znaleźli 91-latkę, którą wynieśli przez okno.

Pożar wybuchł we wtorek (14 grudnia) przed północą w jednym z domów w Kuźnicy. Gdyby nie policjanci z warszawskiego oddziału, mogłoby dojść do tragedii.

— Funkcjonariusze od postronnych osób dowiedzieli się, że w budynku może znajdować się starsza kobieta. Mimo spadających kawałków płonącego dachu, policjanci osłaniając się tarczami, weszli do budynku. Przeszukując pomieszczenia w jednym z nich znaleźli półprzytomną seniorkę. Bez wahania wybili szybę w oknie i wydostali kobietę z płonącego mieszkania. W bezpiecznym już miejscu udzielili 91-latce pierwszej pomocy i zaopiekowali się nią z sąsiadami do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia. Chwilę później dach budynku zawalił się — poinformował zespół prasowy podlaskiej policji.

W międzyczasie na miejsce przyjechały pierwsze zastępy straży pożarnej. Policjanci pomogli strażakom gasić płonący dom oraz znajdujące się nieopodal budynki.

Kuźnica. Policjanci wynieśli kobietę z płonącego domu

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl