Potop Henryka Sienkiewicza - najważniejsze informacje. Sprawdź nasz test przez maturą z języka polskiego

i

Autor: NewsLubuski/East News "Potop" Henryka Sienkiewicza - najważniejsze informacje. Sprawdź nasz test przez maturą z języka polskiego

Matura 2024

"Potop" Henryka Sienkiewicza - najważniejsze informacje. Sprawdź nasz test przez maturą z języka polskiego

2024-03-12 14:58

"Potop" Henryka Sienkiewicza to jedna z tych lektur szkolnych, których tegoroczni maturzyści nie chcieliby na egzaminie z języka polskiego. Matura 2024 rozpocznie się już 7 maja dlatego postanowiliśmy przygotować specjalny test, który pomoże przypomnieć najważniejsze informacje dotyczące "Potopu Sienkiewicza. Sprawdź poniższe 10 pytań aby przekonać się, czy potrzebujecie jeszcze powtórki lub streszczenia sczegółowego.

"Potop" Henryka Sienkiewicza to jedna z najmniej spodziewanych lektur na maturze z języka polskiego. W 2024 roku maturzyści umysłowe zmagania rozpoczną już 7 maja. Czasu nie zostało już za wiele, dlatego to ostatnia szansa na solidną powtórkę. Poniżej przygotowaliśmy test wiedzy o "Potopie" Sienkiewicza, w którym sprawdzicie, czy znacie najważniejsze informacje o książce laureata Literackiej Nagrody Nobla. Poniżej prezentujemy 10 pytań, które pomogą sprawdzić stan wiedzy przez maturą 2024 w maju.

"Potop" Henryka Sienkiewicza - najważniejsze informacje. Sprawdź w Quizie, czy znasz odpowiedź

Poniżej prezentujemy 10 pytań dotyczących najważniejszych informacji dotyczących "Potopu" Henryka Sienkiewicza. Na każde pytanie jest jedna poprawna odpowiedź. Powodzenia!

Quiz. "Potop" Henryka Sienkiewicza - najważniejsze informacje. Sprawdź nasz test przed maturą z języka polskiego

Pytanie 1 z 10
"Potop" ukazał się:
KOLUMNA ZYGMUNTA - Papież