Podlaska Straż Graniczna. Taką nową siedzibę ma teraz w Krynkach [ZDJĘCIA]

2020-12-11 11:07

Rok temu rozpoczęto budowę nowego obiektu Placówki Straży Granicznej w Krynkach, a już od niedawna funkcjonariusze i pracownicy mogą z niego w pełni korzystać.

Nadajesz się do Straży Granicznej? Zobacz jak wygląda test sprawnościowy

Poprzednia Placówka Straży Granicznej w Krynkach mieściła się  w budynku, w którym kiedyś funkcjonowało przedszkole. Budynek znacznie odbiegał od obowiązujących norm i standardów określających sposób pełnienia służby granicznej i prowadzenia działań granicznych. W ciągu roku powstał nowy obiekt, który dziś cieszy wszystkich jego użytkowników.

Zobacz też: Nowy funkcjonariusz w podlaskiej KAS. Ma zaledwie 5 miesięcy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Krynki. Nowa siedziba Straży Granicznej

W ramach budowy nowej placówki powstały między innymi:

  • budynek administracyjny o powierzchni użytkowej ponad 1300 m2, w którym mieści się 20 pomieszczeń biurowych oraz sala multimedialna,
  • 11 garaży wraz z myjnią,
  • boisko do gier zespołowych,
  • kojce z budami,
  • wybieg,
  • tor przeszkód dla psów służbowych oraz wieże łączności radiowej z przyłączami i instalacjami,
  • ogrodzenie całego kompleksu z monitoringiem.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl.

Sprawdź, czy dostaniesz się do straży granicznej. Test z pytaniami z poprzednich lat

Pytanie 1 z 17
Gdzie ma swoją siedzibę Europejski Trybunał Sprawiedliwości?

Wartość całej inwestycji wyniosła około 16 mln zł. Budowa  nowego obiektu placówki realizowana była z „Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020”.

Placówkę Straży Granicznej  w Krynkach utworzono 1 lutego 1995 r. Położona jest w odległości 2,5 km od linii granicy państwowej. Ochrania odcinek granicy państwowej o długości blisko 20 km. Od północy sąsiaduje z Placówką SG w Szudziałowie, a od południa z Placówką SG w Bobrownikach. Linia granicy państwowej przebiega lądem w terenie pofałdowanym, w 20% zalesionym oraz rzeką graniczną Świsłocz.