Najkrótsza linia autobusowa komunikacji miejskiej w Białymstoku. Nie uwierzysz, ile ma przystanków

i

Autor: UM Białystok Najkrótsza linia autobusowa komunikacji miejskiej w Białymstoku. Nie uwierzysz, ile ma przystanków

Białystok

Najkrótsza linia autobusowa komunikacji miejskiej w Białymstoku. Zobacz, ile ma przystanków

2024-07-07 9:08

Komunikacja miejska w Białymstoku jest podstawowym i nadal najbardziej popularnym środkiem transportu. Ostatnio przygotowaliśmy materiał o najdłuższej linii autobusowej w mieście. Tym razem sprawdziliśmy, która linia autobusowa w Białymstoku jest najdłuższa. Nie uwierzysz, jakimi rejonami stolicy Podlasia przejedziesz się, wsiadając do autobusu tej linii!

W Białymstoku nie mamy metra ani tramwajów, dlatego nic dziwnego, że to właśnie podróżowanie autobusami jest najbardziej popularnym sposobem poruszania się z miejsca na miejsce. Dla niektórych jest to jedyna możliwa opcja na dotarcie do pracy, lekarza czy też urzędu.

ZOBACZ TAKŻE: Najdłuższa linia autobusowa w Białymstoku. Tym autobusem zwiedzisz całe miasto!

Które z tych miast leżą na Podlasiu? Sprawdź Quiz, który jest tylko w teorii łatwy. 10/16 to sztuka!

Pytanie 1 z 16
Czy Supraśl to miasto leżące w woj. podlaskim?

Najkrótsza linia autobusowa komunikacji miejskiej w Białymstoku. Liczba przystanków zaskakuje!

Ostatnio na eska.pl pojawił się artykuł, w którym przedstawialiśmy najdłuższą linię autobusową w Białymstoku. Tym razem postanowiliśmy pokazać tę najkrótszą trasę. Ciekawe jest to, że linia autobusowa z najmniejszą liczbą przystanków zaskoczyła również i nas. Czym konkretnie? Nie jest to bowiem ani jedna z linii nocnych, które od 1 maja zostały pilotażowo wprowadzone na terenie Białegostoku, ani te najbardziej popularne trasy. 

Okazuje się, że najkrótsza linia autobusowa w Białymstoku to ta o numerze 201. Liczy ona sobie zaledwie 6 przystanków (jeśli jedziemy w kierunku Hermanówki) i zapewnia poznanie takich miejscowości jak:

  • Juchnowiec Kościelny, 
  • Ogrodniczki,
  • Hermanówka. 
Listen on Spreaker.