Które z tych miast leżą na Podlasiu? Sprawdź Quiz, który jest tylko w teorii łatwy. 10/15 to sztuka!

i

Autor: MICHAL KOSC/REPORTER Które z tych miast leżą na Podlasiu? Sprawdź Quiz, który jest tylko w teorii łatwy. 10/15 to sztuka!

QUIZ

Które z tych miast leżą na Podlasiu? Sprawdź Quiz, który narobi ci problemów. 10/15 to sztuka!

2024-07-09 10:08

Jak dobrze znasz województwo podlaskie? Jesteś w stanie wskazać, czy dane miasto leży na Podlasiu albo w innym regionie Polski? Na pierwszy rzut oka poniższe pytania mogą okazać się banalnie proste, ale sami zobaczycie, jak dużo min przygotowaliśmy. Chociażby z uwagi na miasta leżące na granicy województw oraz znajome wam miejscowości, które możecie pamiętać. Jeżeli uda ci się zdobyć połowę punktów, czapki z głów! Wynik 10/15 do duża sztuka!

Województwo podlaskie zajmuje powierzchnię ponad 20 tys. km2 i jest najbardziej oddalonym na północny-wschód od Łodzi regionem w Polsce. Pod względem wielkości to szóste województwo nad Wisłą. Większe są tylko: mazowieckie, wielkopolskie, lubelski, warmińsko-mazurskie i zachodniopomorskie. Podlasie przez wielu Polaków nazywane jest “Zielonymi Płucami Polski” ze względu na powierzchnię terenów pokrytych lasami. To nie przypadek, że właśnie w województwie podlaskim są aż cztery parki narodowe. Ale mimo tego na Podlasiu znajdziecie aż 40 miast, z których trzy są na prawach powiatu. W naszym Quizie zadaniem jest wskazanie, które z miast leżą w województwie podlaskim. I chociaż wyzwanie może wydawać się banalnie proste, bo przecież każdy zna Białystok, Suwałki czy Łomżę, to co zrobicie w przypadku Rajgrodu, Goniądza, Myszyńca czy Ostrołęki? Tu udzielenie odpowiedzi wcale nie musi być takie proste. Naszym zdaniem sam Quiz może być wyzwaniem również dla ludzi mieszkających w województwie podlaskim. Jeśli uda ci się zdobyć 10 punktów, możesz być z siebie niezwykle dumny!

Które z tych miast leżą na Podlasiu? Sprawdź Quiz, który jest tylko w teorii łatwy. 10/16 to sztuka!

Pytanie 1 z 16
Czy Supraśl to miasto leżące w woj. podlaskim?
Protest rolników w Podlaskiem. Zablokowane dojazdy do Białegostoku
Listen on Spreaker.