Jak podało Radio Białystok, Jacek Roleder, dyrektor jednoimiennego szpitala zakaźnego w Łomży, jest zarażony koronawirusem. Informację o uzyskaniu pozytywnego wyniku w testach na obecność COVID-19 potwierdził sam szef łomżyńskiej placówki. Jacek Roleder przebywa obecnie w izolacji domowej. Zarządza szpitalem zdalnie.
- Koronawirus. Posłuchaj o faktach i mitach. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
- To grypa czy koronawirus? Posłuchaj, jakie są podobieństwa, a jakie różnice? To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
- Koronawirus. Posłuchaj o prawach pracownika w obliczu pandemii. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Koronawirus w Podlaskiem: Dyrektor szpitala zakaźnego w Łomży ma koronawirusa
Dyrektor upatruje źródła zakażenia w szpitalu. W związku z tym zalecił dokładne testy na terenie placówki. Materiał do badań pobrano 14 pracownikom, w większości pracownikom administracji szpitala. To z nimi Roleder miał najczęstszy kontakt. Szef łomżyńskiego szpitala dodał, że większość tych pracowników przebywa obecnie w kwarantannie domowej.
Zobacz też: "Oddajcie nam szpital". Protest w Łomży: NIE dla szpitala zakaźnego [ZDJĘCIA]
Czy w związku z zachorowaniem Jacka Roledera oraz podejrzeniem innych zakażeń na terenie placówki będą ograniczenia w jego funkcjonowaniu? Dyrektor nie wskazuje na razie, by miało to nastąpić. Trzeba będzie poczekać na wyniki zleconych badań.
- Szukasz POZYTYWNYCH INFORMACJI z Białegostoku i okolic? Dołącz do naszej nowej grupy: Pozytywny Białystok. Tylko pozytywne informacje, ogłoszenia, wydarzenia
- Chcesz być na bieżąco? Koronawirus - Białystok i województwo podlaskie NA ŻYWO. Raport 24H [RELACJA]
- Nudzisz się w domu? Te kawałki postawią Cię na nogi!
W połowie marca br. Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję, by 19 placówek medycznych w całej Polsce przekształcić w szpitale zakaźne. W Podlaskiem pierwszą taką placówką stał się Szpital Wojewódzki w Łomży.
Wyłączenie szpitala podyktowane było przede wszystkim koniecznością zabezpieczenia kompleksowej opieki dla pacjenta, u którego potwierdzono koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę o nazwie COVID-19, a jednocześnie jest pacjentem, który potrzebuje intensywnej opieki kardiologicznej, neurologicznej czy nefrologicznej – uzasadniał NFZ. Ponieważ choroba dotyka w takim samym stopniu mężczyzn, jak i kobiety istotne było, aby placówka zdolna mogła przyjmować również kobiety w ciąży i posiadała zaplecze neonatologiczne (III poziom referencyjny w zakresie neonatologii).