Jagiellonia wznawia treningi. Poznaliśmy datę Superpucharu Polski. Sprawdź, z kim mistrz Polski zagra sparingi

i

Autor: Jakub Sadkowski Jagiellonia Białystok wznowiła treningi do sezonu 2024/25. Poznaliśmy też datę Superpucharu Polski

Jagiellonia Białystok

Jagiellonia wznawia treningi. Poznaliśmy datę Superpucharu Polski. Sprawdź, z kim mistrz Polski zagra sparingi

2024-06-19 12:06

Jagiellonia Białystok w środę (19 czerwca) powróciła do treningów. Po krótkiej wakacyjnej przerwie Żółto-Czerwoni rozpoczynają przygotowania do sezonu 2024/25. Bedą w nim bronić Mistrzostwa Polski oraz powalczą o grę w Lidze Mistrzów. Na początek jednak przed Dumą Podlasia przedsezonowe sparingi i Superpuchar Polski. Właśnie poznaliśmy datę meczu ze zdobywcą Pucharu Polski.

W środę o godz. 9 piłkarze Jagiellonii spotkali się na pierwszym treningu po letniej przerwie.

Jako pierwszy etap przygotowań do nowego sezonu zaplanowano zgrupowanie w Opalenicy. Tam Żółto-Czerwoni udadzą się 25 czerwca. Ich pierwszym sparingpartnerem będzie Sigma Ołomuniec. Z drużyną z Czech mają zmierzyć się 28 czerwca. Kolejne towarzyskie spotkanie zaplanowano na 3 lipca z Miedzią Legnica. Ostatnim przedsezonowym akcentem miała być potyczka z Legią Warszawa. Mecz ma być zorganizowany 6 lipca w ośrodku treningowym warszawiaków.

Wiemy, kiedy Jagiellonia Białystok zagra o Superpuchar Polski. Oficjalny komunikat PZPN

Nie wiadomo czy przedsezonowe plany Jagi nie ulegną jednak zmianie. PZPN ogłosił dzisiaj bowiem oficjalną datę meczu o Superpuchar Polski.

"Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że mecz o Superpuchar Polski zostanie rozegrany w niedzielę, 7 lipca 2024 roku" - przekazano w oficjalnym komunikacie.

Prestiżowe spotkanie zostanie rozegrane w Białymstoku, na stadionie Jagiellonii. Do stolicy Podlasia przyjedzie z kolei Wisła Kraków, czyli zdobywca Pucharu Polski. PZPN nie podał na razie godziny rozpoczęcia meczu.

Początek sezonu 2024/25. To z nimi na starcie Ekstraklasy zagra Jagiellonia

Jagiellonia obronę mistrzowskiego tytułu rozpocznie natomiast 19 lipca. Wtedy rozgrywki wznawia PKO Ekstraklasa. Na początek Puszcza Niepołomice. Mecz zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim przy Słonecznej o godz. 18:00.

Jagiellonię czeka także starcie w eliminacjach Ligi Mistrzów. Pierwszy mecz ma zostać rozegrany 23 albo 24 lipca, a rewanż tydzień później (30/31 lipiec).

Tak Jagiellonia Białystok zdobywała tytuł PKO Ekstraklasy. Jak dobrze pamiętasz mistrzowski sezon Dumy Podlasia? [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Jagiellonia osiągnęła rekordowy wynik XXI wieku pod względem:
Jagiellonia Białystok mistrzem Polski