Powszechnie stosowanym sposobem ogrzewania bloków rodzinnych i znajdujących się w nich mieszkań jest centralne ogrzewanie. Kiedy jednak rozpoczyna się sezon grzewczy? Czy warunkuje go ustawa? I tu jest od lat problem. Według Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 r. wiadomo, że dla budynków mieszkalnych temperatura w pomieszczeniach nie może spać poniżej 0 st. Celsjusza. W praktyce przyjęło się jednak, że jeśli przez trzy dni temperatura na zewnątrz utrzymuje się poniżej 10 st. Celsjusza, a w mieszkaniu na poziomie 16 st. Celsjusza, to ogrzewanie jest włączane.
Białystok. Gdzie włączono ogrzewanie?
I z taką właśnie sytuacją od kilku dni zmagają się mieszkańcy Białegostoku. W blokach na niektórych dzielnicach już od poniedziałku, czyli po najmroźniejszych weekendzie w ostatnich tygodniach, centralne ogrzewanie zostało włączone. Chodzi m.in. o osiedla:
- Dziesięciny I
- Dziesięciny II
- Przydworcowe
- TBS
- Zielone Wzgórza
- Dojlidy
- Antoniuk
- Piasta
Tu w Białymstoku nadal mieszkańcy siedzą w zimnie [LISTA]
Są niestety w Białymstoku takie miejsca, gdzie nadal centralne ogrzewanie nie zostało włączone, a mieszkańcy siedzą w zimnie. Z informacji, jakie otrzymaliśmy od naszych czytelników, chodzi o:
- os. Bema (bloki przy Straży Granicznej),
- na ul. Proletariackiej,
- os. Wysoki Stoczek (wybrane bloki),
- ul. Tuwima.