turystyka

Cuda Polski 2024 wybrane! Zobacz jak wygląda najpiękniejsze miejsce w Podlaskiem

2024-06-22 12:08

Wybrano Cuda Polski 2024. W plebiscycie po raz kolejny wyłoniono najpiękniejsze miejsca w kraju. Nie zabrakło także przedstawiciela woj. podlaskiego. Jak wygląda nowy podlaski cud Polski? Zobaczcie zdjęcia.

Tegoroczny plebiscyt National Geographic Traveler to już kolejna z rzędu edycja zabawy. O miano "nowego cudu", podobnie jak w ubiegłym roku, ubiegało się 48 miejsc z całego kraju. Propozycje często mało znanych miejsc portal i magazyn turystyczny przygotował z pomocą organizacji turystycznych, lokalnych przewodników i mieszkańców.

Następnie na finałowe 3 propozycje z każdego województwa głosowali czytelnicy. W obecnej edycji padł rekord głosów, bo oddano ich łącznie 258 tysięcy.

Cuda Polski 2024. To najpiękniejsze miejsca w Podlaskiem

O miano tego najładniejszego, w Podlaskiem walczyły trzy lokalizacje:

  • Miejsce Mocy w Puszczy Białowieskiej
  • Jezioro Płaskie
  • Prawosławny skit w Odrynkach

Ostatecznie zwycięstwo przypadło ostatniemu miejscu.

Wybrano Cud Polski w Podlaskiem. To Prawosławny skit w Odrynkach

Pierwsza i jedyna prawosławna pustelnia w Polsce mieści się w podlaskich Odrynkach. To Skit Świętych Antoniego i Teodozjusza Pieczerskich. Jak wyjaśniają przedstawiciele National Geographic, jest "miejsce wyjątkowe, chronione przez malownicze rozlewiska Narwi". Podczas roztopów dotrzeć można tam jedynie przez kładkę prowadzącą wzdłuż rozlewisk.

Jego założycielem i opiekunem przez lata był ojciec Gabriel, który specjalizował się w ziołolecznictwie i pszczelarstwie. W skicie cały czas odbywają się nabożeństwa, można też po nim pospacerować, podziwiając okoliczne krajobrazy.

Zamek ostatniego Piasta

Parki narodowe na Podlasiu. Wiesz, ile ich jest? Rozpoznasz je na mapie? Sprawdź się

Pytanie 1 z 20
Ile parków narodowych jest na Podlasiu?