Atak zimy w Białymstoku. Pierwszy śnieg i wysoki mróz utrudniają ruch na drogach [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-11-18 10:42

Zima w Białymstoku zaatakowała pierwszy raz w sezonie 2022/2023. Chociaż w stolicy Podlasia zaledwie kilka centymetrów śniegu, a temperatura osiągnęła sześć stopni poniżej zera, kierowcy rankiem 18 listopada 2022 mieli ogromne problemy na drogach. Gdzie w Białymstoku doszło do wypadków? Które drogi są zablokowane? Gdzie w Białymstoku tworzą się korki? Dowiesz się z artykuły poniżej.

Atak zimy w Białymstoku. Śnieg, mróz i pierwsze wypadki

W piątek rano IMGW wydało komunikat o tym, że w północno-wschodniej części kraju spodziewane są opady śniegu. Już w nocy z czwartku na piątek temperatura w regionie spadła do sześciu stopni Celsjusza poniżej zera. Rankiem mieszkańców Białegostoku dodatkowo zaskoczyły opady śniegu, które mocno utrudniło życie kierowców w stolicy Podlasia.

Według prognozy IMGW śnieg ma w województwie podlaskim padać przez cały dzień, a temperatura maksymalna osiągnie minus dwa stopnie Celsjusza. W nocy z piątku na sobotę nad Polskę napływało będzie nadal arktyczne powietrze z północnego wschodu, co spowoduje znaczne oziębienie. Na północnym wschodzie Polski temperatura spadnie nawet do minus dziewięciu stopni Celsjusza.

Atak zimy w Białymstoku. Sytuacja na drogach [18.11.2022]

Od piątkowego ranka wiele ulic w Białymstoku jest zakorkowanych. Przyczyną tego są oczywiście wypadki, które prowadzą do utrudnień na najczęściej uczęszczanych drogach w stolicy Podlasia. Z powodu pierwszych opadów śniegu oraz mrozu, korki tworzą się również tam, gdzie kierowcy nie przygotowali się na zimę i wybrali się w drogę mając letnie opony.

Ślisko na większości dróg w Białymstoku było szczególnie nad ranem między godz. 6:00 i 7:00. Kierowcy byli właściwie skazani na swoje umiejętności i rozwagę, bo na ulicach miasta nie widać było żadnych pługopiaskarek. Do najgroźniej wyglądającego wypadku doszło pod tunelem na ul. Produkcyjnej, gdzie osobowe auto wpadło w poślizg i uderzyło o mur. Korek w tym miejscu sięga aż do ulicy Piastowskiej.

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło przy wyjeździe z Białegostoku w stronę Augustowa, na wysokości zjazdu na Sielachowskie, gdzie jeden samochód ciężarowy wpadł w poślizg i stanął w poprzek drogi drugi wjechał do rowu. Droga jest całkowicie zablokowana. Korki i utrudnienia na drogach w Białymstoku tworzyły się m.in. na ulicach: Zwierzynieckiej i Wasilkowskiej, gdzie drogi były bardzo śliskie.

Białystok. Kwietniowy atak zimy. Osiedle zasypane śniegiem