Wielki Jarmark Kaziukowy w Białymstoku częścią XXVI Dni Kultury Kresowej
Wielki Jarmark Kaziukowy 2025 w Białymstoku nawiązuje do tradycyjnego wileńskiego jarmarku związanego z obchodami imienin św. Kazimierza Jagiellończyka, które przypadają 4 marca. Białostocki Jarmark Kaziukowy jest częścią XXVI Dni Kultury Kresowej, organizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Grodna i Wilna oddział w Białymstoku oraz białostocką Fundacją na rzecz Pomocy Dzieciom z Grodzieńszczyzny.
Do Białegostoku przyjadą wystawcy z Polski, Litwy, Ukrainy i Białorusi
Tradycyjnie, na placu przed Teatrem Dramatycznym w Białymstoku, w ramach Wielkiego Jarmarku Kaziukowego 2025 pojawią się drewniane stoiska, a swoje wyroby ma zaprezentować tu aż 140 wystawców. Przyjadą wystawcy z Polski, Litwy, Ukrainy i Białorusi. Na stoiskach będzie można kupić:
- palmy wileńskie,
- pisanki zdobione woskiem,
- ceramikę,
- koronki,
- biżuterię,
- różnorodne ozdoby wielkanocne,
- tradycyjne wędliny, sery, miody, słodkości i przekąski.
Wielki Jarmark Kaziukowy 2025 Białystok. Kiedy?
Dodatkowo swoje produkty sprzedawać tu będą twórcy z wielu regionów Polski. Zaprezentują się podlaskie organizacje pozarządowe, organizatorzy przygotują także food court. Jarmark Kaziukowy odbędzie się w Białymstoku 15 i 16 marca.
Wielki Jarmark Kaziukowy 2025 w Białymstoku. Program
Wielki Jarmark Kaziukowy 2025 w Białymstoku rozpocznie się w sobotę 15 marca. Tak jak pisaliśmy wyżej, główne wydarzenia odbędą się jak co roku na placu przed Teatrem Dramatycznym w Białymstoku. Program wydarzenia zapowiada się następująco:
- sobota 15 marca od godz. 8:00 do 17:00 Wielki Jarmark Kaziukowy na placu przed Teatrem Dramatycznym,
- niedziela 16 marca od godz. 8:00 do 17:00 Wielki Jarmark Kaziukowy na placu przed Teatrem Dramatycznym.
Wcześniej w ramach XXVI Dni Kultury Kresowej 2025 odbyły się spotkania tematyczne:
- 1 marca godz. 16:00 „W kresowej kawiarni” – koncert „Projekt Zimne Dranie” wraz z pokazem mody z lat 20- tych i 30-tych w wykonaniu uczniów ZSTiO (Książnica Podlaska),
- 06 marca godz. 18:00 – prezentacja Tomasza Kuby Kozłowskiego z Domu Spotkań z Historią w Warszawie (Galeria im. Sleńdzińskich),
- 12 marca godz. 18:00 spotkanie autorskie z Wojciechem Koronkiewiczem (Książnica Podlaska),
- 13 marca – godz. 18:00 autorskie spotkanie z Leszkiem Wątróbskim oraz Aleksandrem Miśkiewiczem „Goniec Kresowy” (Galeria im. Sleńdzińskich).
