Wsparcie dla szpitala. Naukowcy stworzyli internetowe narzędzie pomocy placówkom

i

Autor: pixabay.com Wsparcie dla szpitala. Naukowcy stworzyli internetowe narzędzie pomocy placówkom

Wsparcie dla szpitala. Naukowcy stworzyli internetowe narzędzie pomocy placówkom

2020-04-02 12:42

"Wsparcie dla szpitali" to platforma internetowa, dzięki której możemy poznać potrzeby szpitali w całej Polsce, a także dobrowolnie je wesprzeć. Na listę wpisane są również placówki z województwa podlaskiego - Białegostoku i Suwałk. Jak zgłosić szpital do bazy i pomóc wybranej placówce? Szczegóły na ESKA.PL Białystok.

Wsparcie dla szpitala. Jak działa platforma?

"Wsparcie dla szpitala" to narzędzie do zarządzania zbiórkami publicznymi na rzecz szpitali. Stworzył je zespół naukowców Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i programistów Clorce. W jakim celu? System wspomaga szpitale w informowaniu o swoich potrzebach oraz wspiera chcących im pomagać, pokazując, co jest tak naprawdę potrzebne jest do tej pomocy. "Wsparcie dla szpitala" Oferuje 2 główne funkcje:

  1. Zgłoszenie szpitala do systemu.
  2. Pomoc wybranej placówce.

- Zgłoszenie szpitala do systemu umożliwi nam utworzenie dedykowanego konta - czytamy na stronie wsparciedlaszpitala.pl. - Dzięki temu wyznaczony pracownik szpitala będzie mógł w intuicyjnym systemie na bieżąco aktualizować listę potrzebnych produktów. Będzie też widział, jaka pomoc i na kiedy dotrze do szpitala. Po wysłaniu zgłoszenia skontaktuje się z Państwem administrator portalu.

Jeśli natomiast pragniemy pomóc, możemy znaleźć placówkę z naszego regionu, używając wyszukiwarki. Rozwijając listę przy danej pozycji, sprawdzimy, z jakimi problemami obecnie zmaga się personel. W systemie znajdują się aktualnie 2 szpitale z województwa podlaskiego

  1. SP ZOZ MSW w Białymstoku.
  2. Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II w Suwałkach.
KoronawirusRaport: Białystok 01.04

Wsparcie dla szpitala. Jak pomagać?

W systemie są 3 profile dla osób i instytucji, które chcą wspierać szpitale:

  1. Darczyńca – jesteś osobą fizyczną, chcesz pomóc szpitalom, ofiarując produkty lub jakąś usługę, ale nie znasz aktualnych potrzeb szpitali i nie wiesz, jak takie wsparcie przekazać;
  2. Firma – podmiot, który reprezentujesz, chce wspierać szpitale, ma określone produkty i możliwości, ale nie wie, którym szpitalom mogą się one najbardziej przydać oraz z kim rozmawiać, by cały proces przebiegł sprawnie;
  3. Koordynator lokalny – chcesz się bardziej zaangażować, masz naturalne zdolności organizacyjne, a nawet już organizujesz zbiórki produktów od pojedynczych darczyńców i zawozisz je szpitalom.

Deklarowanie pomocy szpitalom musi być wiarygodne. Dlatego aktywne korzystanie z systemu jest możliwe tylko dla zalogowanych użytkowników. Wybierz swoją rolę i prześlij zgłoszenie. Otrzymasz od nas login i hasło, które umożliwią pełne korzystanie z systemu WdS.

Sonda
Jaki jest Twój najlepszy sposób na walkę z domową nudą?

Jakie wsparcie dla szpitala jest najbardziej potrzebne?

Produkty, których potrzebują szpitale, to produkty zabezpieczające (maseczki, przyłbice, rękawiczki, kombinezony, fartuchy, środki dezynfekcyjne itd.), artykuły żywnościowe, a także posiłki dla personelu medycznego.

Strona Wsparcie dla Szpitala powstała jako inicjatywa środowiska naukowców, firm informatycznych i organizacji pozarządowych w odpowiedzi na masowe zgłaszanie chęci pomocy pracownikom szpitali i pacjentom. Strona ma ułatwiać koordynację pomocy organizacji, firm i osób prywatnych z zapotrzebowaniem sygnalizowanym przez szpitale.