Tężnie solne w Białymstoku – lokalizacje
Miasto Białystok ma w planach postawienie trzech tężni solankowych. Dwie z nich powstaną w ramach Budżetu Obywatelskiego za 2022 rok. Gdzie białostoczanie mogą się ich spodziewać? Miasto wytypowało trzy lokalizacje:
- w Parku Planty,
- przy ul. Szkolnej,
- w parku im. Dziekońskiej.
Dwie ostatnie tężnie mają właśnie powstać w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022. Dla wszystkich tych lokalizacji muszą zostać wykonane dokumentacje projektowe, a miasto Białystok aktualnie poszukuje podmiotów, które mogłyby się tym zająć. Firmy bądź osoby zainteresowane opracowaniem dokumentacji projektowej mogą wysłać oferty do 17 stycznia do godz. 10.30 poprzez platformę miastobialystok.ezamawiajacy.pl.
O wymaganiach, jakie miasto Białystok stawia w związku z tym procesem, przeczytasz poniżej.
Tężnie solne w Białymstoku – wymagania Urzędu Miasta
- tężnie suche powinny mieć konstrukcję drewnianą i kształt okręgu lub wielokąta,
- obiekty muszą być dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami,
- aranżacja wnętrza pawilonu tężni z rozmieszczeniem tablic z regulaminem korzystania z obiektu oraz edukacyjnych,
- wykonawca musi zapewnić zasilanie w energię elektryczną na potrzeby technologiczne, oświetlenia obiektu i zasilania instalacji monitoringu,
- wykonawca musi również zaprojektować zagospodarowanie terenu przeznaczonego pod tężnię, z uwzględnieniem ciągów pieszych powiązanych z istniejącymi alejkami oraz rozmieszczenia obiektów małej architektury, takich jak ławki i kosze na śmieci,
Wykonawca będzie musiał opracować koncepcję zagospodarowania terenu inwestycji i budynku tężni – w terminie do 14 dni od dnia podpisania umowy. Z kolei na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej będzie miał 5 miesięcy od daty zawarcia umowy.