bezpieczeństwo

Sztuczna inteligencja stworzyła bezpieczne zwierzaki. Ponownie zachęcają do noszenia kasku [GALERIA]

2024-06-25 10:25

Województwo podlaskie kontynuuje kampanię o rowerowym bezpieczeństwie „W Podlaskiem jeżdżę z kaskiem”. Nowa odsłona akcji wystartowała w pierwszy dzień wakacji, a podlaskie zwierzaki przyciągają uwagę.

Ubiegłoroczna kampania i podlaskie zwierzęta wygenerowane z pomocą sztucznej inteligencji podbiły Internet i serca odbiorców. W tegorocznej akcji pojawiły się nowe postacie, a także znani już bohaterowie w nowych rolach. Jej wyróżnikiem nadal jest humor i gra słowem, jak na przykład sztandarowe hasło akcji „Broń bobrze bez kasku. 

Przekaz nie stracił na aktualności. Kask wciąż dla wielu rowerzystów nie jest oczywistym wyborem – mimo jednogłośnych argumentów ekspertów WHO, specjalistów od zdrowia, środowisk rowerowych, policji. 

-Kontynuując akcję, Podlaskie umacnia swoją pozycję przyjaznego rowerowego celu podróży. Turystyka rowerowa jest wpisana regionalne DNA. To tu biegnie najdłuższy odcinek Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo, prowadzący przez spektakularne tereny, a w tym m.in. 4 parki narodowe. Co roku tysiące osób wybiera region jako cel rowerowych wypadów – rodzinnych i wyczynowych. Rower sprzyja byciu blisko natury i powolnemu podróżowaniu - czytamy na stronie województwa podlaskiego.

Nowością w tegorocznej odsłonie akcji jest to, że adresuje nie tylko potrzebę noszenia kasku na rowerze, ale też na hulajnodze, deskorolce, rolkach.