Śnieg

i

Autor: pexels.com Na zdjęciu mgła i śnieg

Śnieg i marznąca mżawka, miejscami mgły! W tych rejonach Polski dojdzie do zmiany pogody

2022-11-29 21:02

W nocy z wtorku na środę 30 listopada 2022 r. słaby śnieg i marznąca mżawka w północnej części kraju. W wielu miejscach okresami marznące będą też mgły, które ograniczą widzialność. To najnowsza prognoza Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Śnieg i marznąca mżawka w północnej Polsce

Według najnowszej prognozy pogody Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w ciągu najbliższych godzin może dojść do gwałtownej zmiany pogody. W nocy z wtorku 29 listopada na środę 30 listopada 2022 r. wystąpi zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Tylko na południowym zachodzie i południu okresowe będą rozpogodzenia. W wielu miejscach będą się tworzyły mgły, okresami marznące i ograniczające widzialność do 300 metrów. Na północy i północnym wschodzie może słabo popadać śnieg bądź marznąca mżawka.

Temperatura minimalna od -4 stopni Celsjusza na południu, do 2 stopni nad morzem. W rejonie Karpat temperatura może spaść do -10 stopni.

Wiatr będzie słaby, miejscami umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

Jaka pogoda w środę 30.11.2022?

W środę 30.11.2022 zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, tylko na południu i południowym zachodzie większe przejaśnienia i okresowe rozpogodzenia. Na północnym wschodzie wystąpi słaba mżawka, okresami marznąca, ale głównie rano i wieczorem. Może także dojść do słabych opadów śniegu. Rano i wieczorem mogą wystąpić mgły ograniczające widzialność do 300 metrów.

Temperatura maksymalna od 0 stopni Celsjusza na północnym wschodzie kraju, do 4 stopni na zachodzie i nad morzem. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

W Warszawie spadł pierwszy śnieg