Rafał Czuper zdobył złoto w tenisie stołowym

Autor: fot. Bartłomiej Zborowski/Polski Komitet Paralimpijski Rafał Czuper zdobył złoto w tenisie stołowym

SPORT

Rafał Czuper mistrzem igrzysk w Paryżu. Zawodnik Startu Białystok wraca ze złotem

2024-09-06 11:55

Rafał Czuper zdobył złoty medal igrzysk paralimpijskich w tenisie stołowym. Pokonał w finale Czecha Jiříego Suchánka. Zawodnik Startu Białystok może śmiało powiedzieć, że do trzech razy sztuka, bo do tej pory z igrzysk dwukrotnie wracał ze srebrem.

Rafał Czuper, zawodnik Startu Białystok, zdobył w Paryżu złoty medal igrzysk paralimpijskich w tenisie stołowym w kategorii MS2. 36-letni tenisista najpierw zwyciężył 3:0 z Francuzem Julienem Michaudem. Później, w ćwierćfinale pokonał 3:1 Federico Crosarę z Włoch. W półfinale zwyciężył z zawodnikiem Korei Południowej - Cha Soo-yongiem 3:1.

W czwartek (5.09) w finale zafundował kibicom sporo emocji. Rafał Czuper zmierzył się z Czechem Jirim Suchankiem. Polak wygrał 3:1, a mecz trwał 31 minut. To pierwszy złoty medal paralimpijski Czupera. Z Rio de Janeiro oraz Tokio wracał ze srebrem. Ten największy sportowy sukces w karierze  odniósł w dniu urodzin żony i to jej zadedykował złoty medal.