QUIZ: Czy to dzielnica Białegostoku? Jak dobrze znasz osiedla stolicy województwa podlaskiego?

i

Autor: Jakub Sadkowski Rynek Kościuszki w Białymstoku na osiedlu Centrum

Sprawdź się

QUIZ: Czy to dzielnica Białegostoku? Jak dobrze znasz osiedla stolicy Podlasia?

2024-06-06 16:41

Białystok aktualnie jest podzielony na 29 osiedli. Obecny podział administracyjny miasta ukształtował się niemal 20 lat temu. Jak dobrze znacie osiedla Białegostoku? Czy odróżnicie ich nazwy od dzielnic innych miast? Ten quiz to specjalny sprawdzian dla wszystkich, którzy uważają się za rodowitych białostoczan. Przekonajcie się w naszym quizie!

Podział administracyjny Białegostoku? Ile jest osiedli w mieście?

Osiedle to zespół mieszkaniowy stanowiący integralną część miasta lub wsi. Właśnie na takie jednostki administracyjne podzielony jest Białystok.

Obecny podział stolicy woj. podlaskiego ukształtował się w wyniku uchwały Rady Miejskiej w październiku 2004 roku. Przyjęto wtedy rozdzielenie miasta na 27 osiedli. W 2006 r. utworzono 28. osiedle, czyli Dojlidy Górne, z kolei w 2021 r. powstało najnowsze białostockie osiedle Bagnówka. Dlatego obecnie mamy 29 osiedli w Białymstoku.

QUIZ: Czy to dzielnica Białegostoku? Znasz osiedla stolicy podlaskiego?

Podział na osiedla lub dzielnice występuje w każdym z większych miast Polski. My skupiamy się na tych białostockich. Trudność polega jednak na tym, żeby spośród dzielnic różnych polskich miast, wybrać te które leżą w obrębie Białegostoku.

Czy podołacie temu wyzwaniu? Tylko prawdziwi białostoczanie i znawcy stolicy woj. podlaskiego odpowiedzą poprawnie na wszystkie pytania!

QUIZ: Czy to dzielnica Białegostoku? Jak dobrze znasz osiedla stolicy województwa podlaskiego?

Pytanie 1 z 11
Która z tych dzielnic leży w Białymstoku?
Białystok. Młyńskie koło kręci się na Rynku Kościuszki