Nowa bezdotykowa myjnia w Białymstoku. Zobacz, gdzie powstaje [ZDJĘCIA]

2020-11-02 11:37

Białystok wzbogaci się o kolejną bezdotykową myjnię. Firma Eurowash realizuje budowę punktu w miejscu dawnego komisu samochodowego.

ESKA XD #008

Nowa bezdotykowa myjnia w Białymstoku. Gdzie powstaje?

Nowy punkt na mapie Białegostoku, myjnia bezdotykowa, znajduje się u zbiegu ulic Dziesięciny i Hallera na os. Dziesięciny, zaraz obok pętli autobusowej. Do dyspozycji kierowców oddane zostaną 4 stanowiska. Realizatorem inwestycji jest firma Eurowash. Będzie to jej siódmy tego typu punkt w naszym mieście.

Przedsiębiorstwo specjalizuje się w budowie nowoczesnych myjni bezdotykowych na terenie całej Europy. Główny profil jej działalności stanowi tworzenie samoobsługowych myjni samochodowych - od projektu, przez budowę wiaty, profesjonalnych posadzek, montaż techniki myjącej po serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. 

Znane polskie marki. Wiesz skąd są?

Pytanie 1 z 10
Mlekovita to marka z:
Mlekovita

Jak działa samochodwa myjnia bezdotykowa?

W myjni bezdotykowej zwykle klient parkuje swój pojazd na stanowisku do mycia, a następnie może rozpocząć mycie za opłatą. Do dyspozycji ma pistolet z lancą ze stojaka lub uchwytu znajdującego się na stanowisku. Myjnie najczęściej oferują 4 typy programów:

  • gorąca woda z detergentem myjącym, zazwyczaj mikroproszkiem
  • spłukiwanie zimną wodą z sieci,
  • nabłyszczanie gorącą wodą z dodatkiem wosku lub polimeru, tworząc dodatkową warstwę chroniącą lakier oraz ułatwiając spływanie wody, zmiękczona i zdemineralizowna woda, która ma za zadanie finalne opłukanie pojazdu z pozostałości po poprzednich programach, co pozwoli nie zostawić śladów na karoserii po wyschnięciu, zazwyczaj wzbogacona nabłyszczaczem.

Coraz popularniejsze stają się również programy wstępne ułatwiające zmywanie trudnych zabrudzeń takich jak: piana aktywna, oprysk felg.

Aby najlepiej umyć auto, klient powinien skorzystać ze wszystkich programów, w minimalnej wersji może się ograniczyć do programu pierwszego i czwartego.

Myjnia musi być wyposażona w separator, przez który przechodzą ścieki, zanim trafią do kanalizacji. Ma on za zadanie wyłapać substancje ropopochodne.