Ciekawostki

Najzabawniejsze nazwy miejscowości na Podlasiu. Znacie te miejsca w województwie podlaskim?

2024-05-29 15:06

W całej Polsce jest mnóstwo nazw miejscowości, które mogą rozbawić aż do łez. I wcale nie trzeba jechać w góry! Kilkanaście takich znaleźliśmy również na Podlasiu. Początkowo nie wierzyliśmy, że takie miejscowości w ogóle istnieją. Ale później zerknęliśmy na mapę regionu i kilka razy złapaliśmy się za głowy. Efektem jest zestawienie wybranych przez nas najzabawniejszych miejscowości w województwie podlaskim.

Województwo podlaskie - ciekawostki

W województwie podlaskim mamy 40 miast i 3 278 miejscowości. Chociaż Podlasie nie jest najpopularniejszym regionem turystycznym, to mimo wszystko istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że podróżując po Podlasiu natkniemy się na miejscowość z nietypową nazwą. Dlatego postanowiliśmy przejrzeć mapę regionu i zapoznać się ze wszystkimi miejscami, tak aby na potrzeby tego tekstu wybrać te najbardziej śmieszne. Czyżew Sutki, Pupki, Poczopek i Blenda to tylko niektóre z miejscowości, jakie wybraliśmy.

CZYTAJ TAKŻE: Nowe fotoradary na Podlasiu. Sprawdź, gdzie się znajdują [LISTA]

Najzabawniejsze nazwy miejscowości na Podlasiu. Słyszeliście o tych miejscach?

Listę kilkunastu zabawnych, oryginalnych i rzadko spotykanych nazw miejscowości z województwa podlaskiego znajdziesz w naszej galerii poniżej.

Listę najzabawniejszych nazw miejscowości na Podlasiu znajdziesz w galerii zdjęciowej

CZYTAJ TAKŻE: Najbardziej nawiedzone miejsca na Podlasiu. Tutaj straszy! Sprawdź, gdzie [ZDJĘCIA]

Puchar Europy Strongman. Białystok 2023