Młodzieżowe Słowo Roku 2022. Co oznaczają najpopularniejsze obecnie słowa?

i

Autor: pexels.com Młodzieżowe Słowo Roku 2022. Co oznaczają najpopularniejsze obecnie słowa?

Młodzieżowe Słowo Roku 2022. Co oznaczają najpopularniejsze obecnie słowa?

2022-12-21 20:04

Młodzieżowe Słowo Roku 2022 niedawno zostało wyłonione! My natomiast postanowiliśmy wybrać najbardziej popularne słowa i przedstawić ich znaczenie. Czy znasz te młodzieżowe słówka, które teraz najczęściej używają najmłodsi?

Młodzieżowe Słowo Roku 2022

Plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku 2022 to najpopularniejsza inicjatywa Wydawnictwa Naukowego PWN. Organizowany jest już po raz siódmy! Plebiscyt co roku wzbudza olbrzymie zainteresowanie, a szczególnie wyniki. Dorośli bowiem bardzo często później stosują najpopularniejsze słowo roku. Moment wysyłania kandydatów do głosowania zakończył się 8 listopada.

Najpopularniejsze młodzieżowe słowa. Co znaczą?

Kandydatury na Młodzieżowe Słowo Roku 2022 zostały już zebrane, zakończyło się również głosowanie. My już dziś zebraliśmy najpopularniejsze obecnie słowa i postanowiliśmy wyjaśnić, co znaczą. W poniższej galerii sprawdzisz, czy dobrze rozumiesz slang młodzieży!

Młodzieżowe Słowo Roku. Zwycięzca z 2022 r.

W 2022 do finałowej dwudziestki zakwalifikowały się takie określenia jak siedemnaście (cięta riposta na pytanie o wiek), essa (coś pozytywnego, co przychodzi łatwo), onuca (sprzymierzeniec Rosji w wojnie z Ukrainą) czy krindż (żenada, wstyd). W tym roku wygrało słowo essa.

Młodzieżowe Słowo Roku. Zwycięzcy z ostatnich lat

W 2021 r. w Plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku wygrał śpiulkolot, czyli zgodnie ze słownikową definicją „miejsce do spania”, „słowo nawiązuje do mema, śpiulkać oznacza spać”. W 2020 r. nie został wyłoniony zwycięzca. Kapituła uznała bowiem, że nie może wygrać słowo, które wyśmiewa czyjeś poglądy (chodziło o słowo Julka/julka).

Wcześniej wygrywały:

  • 2019: alternatywka – „dziewczyna o alternatywnych upodobaniach i zachowaniach”
  • 2018: dzban – „osoba niezbyt inteligentna”
  • 2017: iks de/xD – „coś zabawnego, śmiesznego”
  • 2016: sztos – „coś fajnego, niesamowitego, fantastycznego”.
Jak dobrze znasz młodzieżowy slang? Sprawdź, rozumiesz najpopularniejsze słowa
Pytanie 1 z 8
Poszliśmy do śpiulkolotu oznacza:
Express Biedrzyckiej - Jan Strzeżek: To nie jest ostatnie słowo Porozumienia

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]