Jagiellonia Białystok – FK Mladost Lucani. Nowak: Sparingi to okres, w którym wykończenie szwankuje

i

Autor: Biuro Prasowe Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok – FK Mladost Lucani. Nowak: Sparingi to okres, w którym wykończenie szwankuje

Jagiellonia Białystok – FK Mladost Lucani. Nowak: Sparingi to okres, w którym wykończenie szwankuje

2022-01-22 18:24

Jagiellonia Białystok zremisowała z serbskim FK Mladost Lucani 1:1 po samobójczym trafieniu rywali. Piotr Nowak po zakończonym sparingu zwrócił uwagę na problemy ze skutecznością swoich piłkarzy i zaznaczył, że cieszy go, jak w drużynę wkomponowali się młodzi zawodnicy żółto-czerwonych.

Jagiellonia Białystok zremisowała 1:1 z serbskim FK Mladost Lucani 1:1. Jedyna bramka dla białostoczan padła po samobójczym trafieniu piłkarza rywali. Sobotni (22 stycznia) sparing po raz kolejny pokazał, że obecnie największy problemem żółto-czerwonych jest skuteczność pod bramką przeciwnika.

Czytaj także: Jagiellonia Białystok – FK Mladost Lucani. Remis i pierwsza stracona bramka podczas obozu w Belek

- Mieliśmy kilka dobrych szans. Pierwsze 20 minut było zbyt chaotyczne w wykonaniu obydwu zespołów, było dużo walki, ale później uspokoiliśmy grę i te sytuacje, które stworzyliśmy na pewno napawają optymizmem. Mieliśmy tych sytuacji mnóstwo, szczególnie w drugiej połowie, powinniśmy je wykorzystać. Tak jak mówię jest to dopiero okres przygotowawczy i jest to taki czas, kiedy to wykończenie jeszcze szwankuje – powiedział Piotr Nowak dla klubowej telewizji.

Dodał również, że jest bardzo zadowolony, bo grupa młodych zintegrowała się na tyle, że wygląda coraz lepiej i nie widać różnicy, czy gra ten mniej doświadczony, czy ten wytrenowany.

Trener Jagiellonii odniósł się również do dobrej postawy żółto-czerwonych, którzy zdominowali w sobotę środek pola:

- Jest to dobry prognostyk na przyszłość. Podczas obozu staraliśmy się wypracować pewną kulturę gry, która będzie nas cechować już w sezonie. Podczas treningów dorzucamy piłkarzom kolejne elementy, ale z tej postawy w ofensywie, z liczby wykreowanych sytuacji jestem zadowolony.

Na sam koniec Piotr Nowak zdradził, że nie ma jeszcze wytypowanego składu na pierwszy w 2022 roku ligowy mecz z Bruk-Betem:

- Myślę, że najłatwiej byłoby wytypować jedenastkę i obracać się w tym kręgu 15-16 piłkarzy. Ta dynamika w samym zespole, integracja i chęć gry u każdego jest pozytywna. Zostało nam jeszcze kilka tygodni do meczu z Bruk-Betem i na dzisiaj trudno mi wytypować wyjściowy skład. Dużo może się jeszcze wydarzyć, życzę sobie, aby ten ból głowy przy ustalaniu „11” trwał jak najdłużej.

Dostali gigantyczną podwyżkę ceny gazu na święta. Wielopokoleniowa piekarnia na Pradze upada!

Źródło: Telewizja klubowa JAGA TV