W komunikacie miasta czytamy:
Studium wykonalności będzie dokumentem zawierającym analizę prawno-finansową oraz ekonomiczno-funkcjonalną planowanej inwestycji. Znajdą się w nim informacje dotyczące popytu – czyli społecznego zapotrzebowania na realizację inwestycji, kosztów realizacji i eksploatacji obiektu. Studium powinno też wskazać odpowiedź na pytanie o to, jaką wielkość powinien mieć basen i jakie funkcje dodatkowe pełnić – czyli jak ten obiekt miałby wyglądać nie tylko pod względem architektonicznym, ale także merytorycznym. Chodzi przede wszystkim o wskazanie optymalnej wielkości obiektu przy uwzględnieniu celów, potrzeb i popytu. Rozważane będą trzy warianty. Pierwszy – to budowa pełnowymiarowego basenu olimpijskiego oraz mniejszego basenu rekreacyjnego. W drugim wariancie rozpatrywana będzie budowa takich obiektów, jak w pierwszym, ale z dodatkowymi atrakcjami, np. saunaria, termy, siłownia, fitness, gastronomia itp. Wariant trzeci przewiduje budowę basenu olimpijskiego z ruchomym dnem i możliwością podziału oraz dodatkowych atrakcji, jak w wariancie drugim.
– Jestem pełen optymizmu po roboczych spotkaniach z autorami studium wykonalności. Są to merytoryczne i profesjonalne rozmowy, z których – w moim odczuciu – wyłania się obiekt o europejskich standardach – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Adam Musiuk.
Studium wykonalności basenu sporządzi firma AGRARIA z Warszawy. Będzie kosztowało 159 900 zł. Ma być gotowe jesienią tego roku.
Źródło: Informacje prasowe UM w Białymstoku