Leszek Sławoj Głódź

i

Autor: Andrzej Lange Leszek Sławoj Głódź

Abp Sławoj Leszek Głódź sołtysem wsi Piaski! Liczba głosów na niego była POWALAJĄCA

2021-06-24 10:36

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź został sołtysem wsi Piaski w województwie podlaskim. Ukarany przez Watykan jeden z najbardziej wpływowych duchownych w kraju zdobył 9 głosów. Wybory w Piaskach odbyły się w związku z rezygnacją poprzedniego sołtysa Edwarda Klisza.

Jak podała „Gazeta Współczesna”, w połowie czerwca odbyły się wybory uzupełniające sołtysów miejscowości Mociesze i sołectwa Piaski (część miejscowości Bobrówka). Były one następstwem śmierci wieloletniego sołtysa wsi Mociesze śp. Edwarda Skiścima oraz rezygnacji Edwarda Klisza, sołtysa Piasek. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź został jednogłośnie wybrany sołtysem Piasków. Na zebranie mieszkańców przyszło dziewięć osób spośród 36 uprawnionych. Wszyscy zagłosowali na Głódzia. W Mocieszach na funkcję sołtysa wybrany został Krzysztof Kolendo.

- Serdecznie gratulujemy nowo wybranym sołtysom - czytamy w komunikacie na stronie urzędu gminy.

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź sołtysem wsi Piaski na Podlasiu

Abp Głodź to od dawna postać wzbudzająca wiele kontrowersji. Przypomnijmy, że hierarcha Kościoła katolickiego, który stracił honorowe obywatelstwo Białegostoku. W listopadzie podobna decyzja tamtejszych radnych zapadła wobec zmarłego kard. Henryka Gulbinowicza. W obu przypadkach radni powołali się na decyzje Stolicy Apostolskiej, związane z tuszowaniem przez hierarchów nadużyć seksualnych popełnionych przez niektórych duchownych wobec osób małoletnich.

ZOBACZ GALERIĘ NIŻEJ: Zabawki zakazane przez kościół

Papież Franciszek nie miał litości. Okrutna kara! Abp. Głódź zesłany do pałacu. Komentarz Adama Federa [WIDEO]

W uzasadnieniu uchwały podkreślono, że honorowe obywatelstwo miasta jest "najwyższym wyróżnieniem" przyznawanym przez władze samorządowe.

- W tym swoistym białostockim panteonie nie może być miejsca dla ludzi, których czyny rażąco naruszyły powszechnie wyznawane przez nas wartości. W związku z tym nie sposób zlekceważyć działań podjętych przez Stolicę Apostolską wobec arcybiskupa seniora gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia - podkreślili radni, odwołując się do decyzji dyscyplinarnych, upublicznionych w komunikacie Nuncjatury Apostolskiej w Polsce z 29 marca tego roku. Komunikat został załączony do projektu uchwały.

Stolica Apostolska wydała w stosunku do arcybiskupa seniora Głódzia nakaz zamieszkania poza archidiecezją gdańską, zakaz uczestniczenia w jakichkolwiek publicznych celebracjach religijnych lub w spotkaniach świeckich w archidiecezji i nakaz wpłaty z osobistych funduszy na działalność prewencyjną i pomoc ofiarom nadużyć.

(PAP)