Region

Z tych miast na Podlasiu uciekają mieszkańcy. Najszybciej wyludniające się miejsca w województwie [RANKING]

2024-06-29 9:52

Te miejscowości na Podlasiu wyludniają się najszybciej. Znamy najnowszy ranking miast w Polsce. W czołowej dziesiątce znalazło się jedna miejscowość z województwa podlaskiego. A jak wygląda sytuacja w naszym regionie? Przedstawiamy ranking najszybciej wyludniających się miast na Podlasiu.

Najszybciej wyludniające się miasta w kraju

Portal polskawliczbach.pl przedstawił najnowszy raport o miastach w Polsce, które wyludniają się najszybciej. Dane użyte w zestawieniu pochodzą z Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) i przedstawiają stan na dzień 31 grudnia 2021 roku. W ostatnich parunastu latach problem spadku liczby mieszkańców dotyczy większości miast w Polsce. Najczęstszymi przyczynami takiego stanu rzeczy są migracje ludności na obszary podmiejskie, ujemny przyrost naturalny oraz emigracja zagraniczna.

ZOBACZ TAKŻE: Ranking miast województwa podlaskiego pod względem liczby ludności. Najmniejsze liczy tyle, co dzielnica Białegostoku!

Najszybciej wyludniające się miasta w Polsce:

  1. Izbica.
  2. Władysławowo.
  3. Jastarnia.
  4. Kazimierz Dolny.
  5. Pieszyce.
  6. Hel.
  7. Działoszyce.
  8. Zawadzkie.
  9. Kleszczele.
  10. Dęblin.

Jak w zestawieniu najszybciej wyludniających się miast wygląda województwo podlaskie? Listę miejscowości znajdziesz w galerii poniżej.

Najszybciej wyludniające się miasta w województwie podlaskim [RANKING]

ZOBACZ TAKŻE: Najbiedniejsze miasta w woj. podlaskim. Tutaj sytuacja jest najgorsza! Nowy ranking

Listen on Spreaker.