Wysoki płot wokół Białego Domu. USA gotowe na zakończenie wyborów

i

Autor: picryl.com Biały Dom został otoczony wysokim płotem

wybory w usa

Wysoki płot wokół Białego Domu. USA gotowe na zakończenie wyborów

2024-11-04 21:17

Wokół Białego Domu pojawiło się dwuipółmetrowe ogrodzenie. To zabezpieczenie na wypadek, gdyby po zakończeniu wyborów prezydenckich w USA w środę wybuchły zamieszki - przekazał amerykański "Newsweek". Lokalna policja zapewniła jednak, że nie ma powodu do niepokoju.

Wielki płot wokół Białego Domu. Zabezpieczone także inne obiekty w USA

Secret Service, czyli służba odpowiedzialna za ochronę najważniejszych osób w państwie i ich rodzin, postawiła metalowy płot wokół:

  • Białego Domu,
  • Kapitolu,
  • kompleksu budynków ministerstwa skarbu (finansów),
  • siedziby wiceprezydentki.

Zabezpieczenia zostały zainstalowane również na zewnątrz centrum kongresowego w West Palm Beach na Florydzie, gdzie były prezydent Donald Trump, kandydat Partii Republikańskiej w tegorocznych wyborach, organizuje wieczór wyborczy niedaleko swojej rezydencji w Mar-a-Lago.

Wybory w USA. Zamknięte drogi i ograniczenia w parkowaniu

Policja w Waszyngtonie ogłosiła, że w poniedziałek wczesnym wieczorem zostaną zamknięte drogi i zaczną obowiązywać ograniczenia parkowania wokół Uniwersytetu Howarda, gdzie odbędzie się wieczór wyborczy kandydatki Demokratów Kamali Harris. Uniwersytet Howarda to jej macierzysta uczelnia.

Szefowa policji w Dystrykcie Kolumbii Pamela Smith powiedziała w ubiegłym tygodniu, że nie zidentyfikowano żadnych wiarygodnych gróźb i "nie ma powodu do niepokoju". Zapowiedziała, że do dnia wyborów służbę w stolicy będzie pełnić 3300 funkcjonariuszy. Podkreśliła, że choć protesty są dozwolone, policja będzie reagować na agresywne zachowania.

Dziennik "Washington Post" podał, że właściciele niektórych firm i nieruchomości w pobliżu Białego Domu zwiększyli liczbę ochroniarzy, deskami zabezpieczyli drzwi i okna, a także umieścili ogrodzenia.

"W mieście panuje niepokój. Choć nie spodziewamy się chaosu, jakiego byliśmy świadkami 6 stycznia 2021 r." – powiedział Eric J. Jones, reprezentujący stowarzyszenie właścicieli nieruchomości komercyjnych, biurowych i wielorodzinnych w Waszyngtonie.

Atak na Kapitol. Barbarzyńskie sceny po poprzednich wyborach

Po poprzednich wyborach prezydenckich, przegranych przez Trumpa, zwolennicy Republikanina 6 stycznia 2021 roku zaatakowali policję i szturmowali Kapitol, aby uniemożliwić Kongresowi oficjalne zatwierdzenie wyników.

Wcześniej Trump wygłosił do swoich wyborców przemówienie, w którym wzywał ich, by udali się na Kapitol i "walczyli jak diabli". Według raportu ministerstwa sprawiedliwości wyrządzone wówczas straty wyniosły ponad 2,8 mln dolarów.

Elon Musk z zarzutami. Wybory prezydenckie w tle

21 pytań dla wszechwiędzących. QUIZ z wiedzy ogólnej. Tylko prawdziwi geniusze zdobedą komplet punktów

Pytanie 1 z 21
W którym roku rozpoczęła się I wojna światowa?
K.BOSAK: Trump to jedna wielka niewiadoma. Jesteśmy w kryzysie budżetowym. SEDNO SPRAWY
Donald Trump to jednak wielka niewiadoma, mówi Krzysztof Bosak. Zdaniem wicemarszałka Sejmu z Konfederacji trudno przewidzieć działania administracji USA w przypadku zwycięstwa kandydata republikanów. Czy Polska jest w kryzysie budżetowym, jaki wynik będzie sukcesem dla Sławomira Mentzena?
Jacek Prusinowski
Sedno sprawy || Jacek Prusinowski