Wesele Stanisława Wyspiańskiego przed maturą z języka polskiego. Ile wiesz o lekturze? Sprawdź się w Quizie

i

Autor: pexels.com pexels.com - zdjęcie ilustracyjne

Matura 2024

"Wesele" Stanisława Wyspiańskiego przed maturą z języka polskiego. Ile wiesz o lekturze? Sprawdź się w Quizie

2024-05-06 10:09

Matura z języka polskiego już niebawem! Tegoroczni maturzyści już 7 maja 2024 roku zmierzą się z testem wiedzy, gdzie będą musieli odpowiedzieć na pytania do tekstu oraz napisać krótkie wypracowanie na dany problem z wybranej lektury obowiązkowej na egzamin z języka polskiego. Czy doskonale pamiętacie "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego? Sprawdź 10 pytań naszego testu!

Matura z języka polskiego odbędzie się 7 maja 2024 roku. Właśnie tego dnia maturzyści w tym roku przystąpią do najważniejszego egzaminu w swoim życiu. Aby naturalnie mieć jak największe szanse na dobry wynik w tej maturalnej przeprawie warto przygotowania rozpocząć zdecydowanie wcześniej. Jeśli jednak nie wiecie do końca, czy jesteście przygotowani do matury podstawowej z języka polskiego to polecamy nasz test wiedzy.

W poniższym quizie przygotowaliśmy 10 pytań. Odpowiadając na nie, sprawdzicie, jaki jest wasz stan przygotowania do matury z języka polskiego. Pytania dotyczą kontekstu "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego, bohaterów, epoki. Sprawdź czy potrzebujesz streszczenia "Wesela" przed maturą z języka polskiego.

"Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Ile wiesz o dramacie? Quiz

Poniżej znajdziecie 10 pytań dotyczących "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Pamiętajcie, że na każde pytanie jest jedna poprawna odpowiedź.

Quiz. "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego przed maturą z języka polskiego. Ile wiesz o lekturze?

Pytanie 1 z 10
Wesele” Stanisława Wyspiańskiego rozgrywa się w :
Uczniowie I LO im. Bolesława Prusa w Siedlcach przed maturą z języka polskiego