Tak wygląda pies policyjny z Podlasia. Nietypowy widok w Białymstoku

i

Autor: Kolizyjne Podlasie Czyżby od czerwca w podlaskiej policji coś się zmieniło?

Tak wygląda pies policyjny na Podlasiu. Nietypowy widok w Białymstoku

2020-06-05 6:03

Czyżby od czerwca w podlaskiej policji coś się zmieniło? Patrol policji, któremu towarzyszyła niecodzienna eskorta, uchwycił na jednym z białostockich osiedli mieszkaniec miasta. Szczegóły na bialystok.eska.pl

Jak wygląda pies policyjny na Podlasiu?

Zobacz też: Dwa dziki poszły do szkoły. Zamieszkały na terenie I LO w Białymstoku [ZDJĘCIA]

Jeśli oglądaliście kiedykolwiek memy o Podlasiu, to wiecie, jak wygląda tresura owczarka niemieckiego w naszym regionie. Psy tej rasy najczęściej spotykane są jako towarzysze policjantów. Wykorzystując ich inteligencję oraz psi węch, mundurowi niejednokrotnie sprawniej łapią przestępców, wykrywają narkotyki czy inne substancje, których ludzki nos nie wywęszy. Psi zrobi to jednak w mgnieniu oka. Czyżby w ostatnich dniach coś zmieniło się w podlaskiej policji i mieli oni nowych towarzyszy? Jeden z mieszkańców Białegostoku uchwycił na osiedlu Dziesięciny niecodzienny widok. Zdjęciem podzielił się na lokalnej grupie Kolizyjne Podlasie.

Niezwykły widok. Wataha wilków złapana przez kamerę w trakcie wędrówki [WIDEO]

Czy rozpoznasz rasy psów? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Co to za rasa?
Co to za rasa?
Miodobranie w miejskiej pasiece

Memy o Podlasiu okazują się mieć czasami coś wspólnego z rzeczywistością, ponieważ zgodnie z nimi podlaski owczarek wygląda jak dzik. I właśnie w towarzystwie tych zwierząt białostoczanin utrwalił policjantów na zdjęciu, podpisując je: 

Dziesięciny dziki na spacerze pod asystą

Białostoccy policjanci byli oczywiście w trakcie interwencji, "odprowadzając" dziki w bezpieczne miejsce.

Dziki i łosie w Białymstoku. Dlaczego uciekają do miasta?

Warto zaznaczyć, że dziki czy łosie coraz częściej zapuszczają się w miejską przestrzeń. Łoś w wielkim mieście. Przeskoczył strumyk i poszedł na obchód po osiedlu [WIDEO]). Ich widok w Białymstoku coraz powszechniejszy staje się na takich osiedlach, jak Jaroszówka, Wyżyny, Słoneczny Stok, Zielone Wzgórza czy Starosielce. Prawdopodobnie szukają pożywienia, ponieważ postępująca urbanizacja miasta powoduje, że ludzie zasiedlają kolejne obszary, na których do tej pory funkcjonowały zwierzęta.

O szczegółach Centrum Boreliozy i Chorób Odzwierzęcych posłuchaj w materiale Mateusza Kasiaka: