O jaką branżę chodzi? Pracę przyszłości znajdziesz przy montażu farm wiatrowych. W dalszej części artykułu poznacie o co chodzi w tym zawodzie oraz zarobki montażystów offshore.
Montażysta offshore – co to?
Czym zajmuje się montażysta offshore? Pod tą tajemniczą nazwą kryje się proces techniczny obejmujący łączenie metalowych elementów na morzu. Co ważne w tym zawodzie, istotny jest też cały proces przygotowawczy. Przed rozpoczęciem prac należy dokładnie ocenić materiały, narzędzia i techniki, aby zapewnić trwałe i bezpieczne połączenie strukturalne. Wszystkie rury lub blachy muszą być bowiem odpowiednio przygotowane i starannie mocowane.
Praca montażysty offshore polega głównie na wykonywaniu procesów na pełnym morzu. W najbliższym czasie farmy wiatrowe będą jeszcze bardziej popularne, dlatego już niedługo nie tylko ze względu na zarobki będzie warto podjąć taką pracę.
Politechnika Morska w Szczecinie, Uniwersytet Morski w Gdyni, Politechnika Gdańska czy Uniwersytet Łazarskiego w Warszawie już przygotowują studentów do tego zawodu. Ile można w nim zarobić?
Zarobki montażystów offshore w Polsce
Elitarność pracy przy montażu farm wiatrowych to jedno. Drugie to zarobki montażystów offshore. Według szacunków "Gazety Wyborczej" będą oni mogli zarabiać nawet 20 tysięcy złotych miesięcznie. Chodzi o certyfikowanych specjalistów i górnej granicy pensji. A co z pozostałymi? Serwisanci też będą mogli nieźle zarobić, bo nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie.