Konkurs "Niesamowita Maszyna" na Politechnice Białostockiej
W konkursie mogą wziąć udział maturzyści z całego kraju. Wystarczy zbudować urządzenie (na wzór maszyny Rube’a Goldberga), w którym połączone mechanizmy lub seria mechanizmów działających na zasadzie domina w złożony sposób wykonują bardzo proste czynności. Do zgarnięcia są indeksy na wybrane kierunki studiów na Politechnice Białostockiej oraz nagrody pieniężne.
Zenek Martyniuk w namiętnym pocałunku! Zwiastun filmu o królu disco polo już hula w sieci
Maszyny można budować w pojedynkę lub w maksymalnie 3-osobowych drużynach, pod nadzorem pełnoletniego opiekuna. Urządzenie powinno być sfilmowane, a nagranie umieszczone na portalu YouTube. Opis działania urządzenia i dokumenty zgłoszeniowe należy wysłać na adres [email protected] oraz pocztą do 28 lutego 2020 r.
Politechnika Białostocka. Konkurs "Niesamowita Maszyna" - harmonogram, zasady, nagrody
Wszystkie prace konkursowe oceni komisja, a w finale, który odbędzie się 3 kwietnia na Politechnice Białostockiej wystartuje maksymalnie 10 drużyn. Będzie można na żywo obejrzeć działanie finałowych, niesamowitych maszyn i poznać zwycięzców rywalizacji.
EKO Patrol uratował lisa! Wycieńczone zwierzę błąkało się po mieście [ZDJĘCIA]
Laureaci pierwszego miejsca otrzymają nagrodę pieniężną o wartości 5 tys. złotych oraz indywidualnie prawo do podjęcia studiów stacjonarnych na dowolnie wybranym kierunku Politechniki Białostockiej. Za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca uczestnicy otrzymają odpowiednio 2 i 1,5 tys. złotych. Tysiąc złotych otrzyma szkoła ponadpodstawowa, w której uczą się zwycięzcy konkursu.
Harmonogram konkursu „Niesamowita Maszyna”
- etap 1 – do 28 lutego 2020 r. – termin nadsyłania dokumentów zgłoszeniowych oraz publikacji filmów konkursowych na serwisie YouTube,
- etap 2 – 3 kwietnia 2020 r. – finał konkursu na Politechnice Białostockiej.
W finałowej rozgrywce weźmie udział maksymalnie 10 zespołów, wyłonionych przez kapitułę konkursu po zakończeniu etapu pierwszego.