Podlaskie. Leżał w zimnym pomieszczeniu i nie mógł się ruszać. Okazało się, że ma COVID-19

i

Autor: KPP Hajnówka Podlaskie. Leżał w zimnym pomieszczeniu i nie mógł się ruszać. Okazało się, że ma COVID-19

Podlaskie. Leżał w zimnym pomieszczeniu i nie mógł się ruszać. Okazało się, że ma COVID-19

2022-01-24 15:50

Hajnowskie dzielnicowe wspólnie z pracownikiem socjalnym pomogły samotnemu, schorowanemu mężczyźnie. 63-latek leżał samotnie w zimnym pomieszczeniu i nie był w stanie poruszać się o własnych siłach. Dodatkowo okazało się, że jest chory na COVID-19.

Ostatnia noc w województwie podlaskim była bardzo mroźna, jak poinformowało IMGW miejscami temperatura spadła nawet do -14 stopni Celsjusza. Zima jest porą roku szczególnej uwagi dla służb, które zdecydowanie częściej odwiedzają miejsca, w których schronienia mogą poszukiwać bezdomni, nieporadni życiowo czy nadużywający alkoholu.

Czytaj także: Groźny wypadek w Ogrodniczkach. 4-latek trafił do szpitala

Tak też było w piątek (21 stycznia). W godzinach popołudniowych hajnowskie dzielnicowe wraz z pomocnikiem socjalnym odwiedziły 63-letniego mężczyznę. Mundurowe wiedziały, że ten mieszkaniec ma problemy zdrowotne i niedawno wyszedł ze szpitala. Kiedy go odwiedziły okazało się, że był zmarznięty i wyraźnie osłabiony, osłabiony i miał problemy z poruszaniem się i mówieniem. Uskarżał się również na bóle w klatce piersiowej.

Przy okazji okazało się, że mieszkaniec Hajnówki choruje na COVID-19 i obligatoryjnie musi trafić do szpitala. Gdyby nie interwencja służb, życie 63-latka mogło być poważnie zagrożone.

Policja apeluje, że jeśli jesteście świadkami miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne, to należy powiadomić odpowiednie służby.

Mija 10 lat od tragicznej śmierci małej Madzi z Sosnowca