Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
30 lipca z Białegostoku wyruszyła XXXVI Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Tegoroczne hasło przewodnie brzmi: "Cała Piękna".
Przed pielgrzymami prawie 500 kilometrów do pokonania. Abp Guzdek powiedział, iż zdaje sobie sprawę z trudności i bólu, który czeka pątników, dlatego życzył im przede wszystkim wytrwałości i siły do pokonywania własnych słabości:
- Pielgrzymka to także czas modlitwy i pokuty, również za zło, które w ostatnich dniach rozlało się w naszej archidiecezji – dodał.
Piesza pielgrzymka po pandemii
W tym roku kierownikiem pielgrzymki jest ks. Tomasz Owsiejko, który nie krył radości, że po trudnych, pandemicznych czasach, pielgrzymka z Białegostoku znów licznie wyrusza na Jasną Górę.
- Cieszy również to, że zgłosiła się wyjątkowo liczna grupa młodzieży, która pielgrzymuje po raz pierwszy. Jest to niemałe wyzwanie, by sprostać ich oczekiwaniom i duchowym potrzebom – powiedział. - Św. Jan Paweł II często mawiał, że pielgrzym modli się stopami. Idę więc, już po raz szesnasty, żeby dziękować i prosić. Niosę szczególnie intencje rodzinne, ale także chcę modlić się za naszą archidiecezję oraz o nowe i święte powołania kapłańskie – dodał.
Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę - informacje
Na trasę wraz z pielgrzymami wyruszyło dziewięciu kapłanów, ośmiu kleryków i trzy siostry zakonne. Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę 12 sierpnia. Pielgrzymkę zakończy msza św. pod przewodnictwem bp. Henryka Ciereszki przed wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej.
Białostocką pielgrzymkę tworzą trzy grupy: błękitna (studencka) połączona w tym roku z grupą amarantowo-żółtą (patriotyczno-papieską), zielona (charyzmatyczna) oraz fioletowa (o charakterze pokutnym). Do czwartej grupy, tzw. złotej, należą ci wszyscy, którzy z różnych względów nie mogą fizycznie uczestniczyć w pielgrzymce, ale łączą się z pielgrzymami w modlitwie.
Źródło: archibial.pl