Park kieszonkowy w Białymstoku. To niewielkie miejsce do wypoczynku z elementami małej architektury i urządzoną zielenią mieszkańcy miasta zyskają już w połowie tegorocznych wakacji. Koszt inwestycji to 223 tys. zł. O co w jej ramach wzbogaci się miasto.
"Słowiański przykuc" w Hollywood. Zdjęcie Bartosza Bieleni to HIT internetu!
Park kieszonkowy w Białymstoku. Gdzie powstanie? Kto go wykona?
Na małej przestrzeni przy ul. Parkowej pojawią się trawnik, parkowe ścieżki i mini kaskada. Powstaną tam również nasadzenia drzew liściastych, krzewów liściastych i iglastych, bylin, traw ozdobnych i pnączy. Park kieszonkowy w Białymstoku zostanie ponadto wyposażony w:
- oświetlenie,
- ławki (również dla niepełnosprawnych i osób starszych),
- kosze na śmieci,
- stolik do gry w szachy,
- huśtawkę dwuosobową,
- ziemną trampolinę
- stojaki na rowery.
We wtorek Miasto Białystok wyłoniło wykonawcę, który zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowej i budową pierwszego w Białymstoku parku kieszonkowego. Jest nim Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego "Hydros".
Park kieszonkowy w Białymstoku. Kiedy powstanie? Ile będzie kosztował?
Termin realizacji inwestycji to sierpień 2020 roku. Budowa parku kieszonkowego w Białymstoku pochłonie 223 tys. zł.
Na Podlasiu już wiedzą, jak wygląda koronawirus! Chcesz zobaczyć? [FOTO]
– Jeszcze w tym roku, pod koniec wakacji białostoczanie będą mogli korzystać z pierwszego w naszym mieście parku kieszonkowego. Niewielka przestrzeń przy ulicy Parkowej stanie się przyjazna mieszkańcom i będzie sprzyjać relaksowi – poinformował zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.
Czy park kieszonkowy w Białymstoku będzie udaną inwestycją w obszarze zieleni miejskiej? Czas pokaże. Przypomnijmy, że 2 lata temu miasto zainwestowało m.in. w hamaki na terenie parków. Prawdziwym hitem okazały się jednak łąki kwietne: Promują, zarabiają, dbają o środowisko. Łąki kwietne to prawdziwy HIT [ZDJĘCIA]
Czym są parki kieszonkowe?
Idea tworzenia parków kieszonkowych nie jest jeszcze zbyt rozpowszechniona w Polsce. Jednak te miejsca, charakteryzujące się niewielką powierzchnią, mogą być świetnym rozwiązaniem dla mieszkańców potrzebujących wytchnienia i wypoczynku blisko domu. Pozwalają też wykorzystać tereny często zapomniane, zaniedbane i zamienić je w przytulne, zielone kąciki, wyposażone w elementy małej architektury.
Polecany artykuł: