Modernizacja sal lekcyjnych
Pierwszy projekt dotyczy modernizacji trzech sal lekcyjnych do nauki przedmiotów ścisłych: matematyki, chemii, fizyki, biologii i geografii. Pierwszym etapem jest opracowanie projektu architektonicznego. Na podstawie projektu niezbędne będzie wykonanie prac budowlano-remontowych z uwzględnieniem prac elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych. Wymagana jest wymiana oświetlenia i dostosowanie do wymagań bhp. Sale będą wyposażone w nowe meble, tablice magnetyczne, czy przyrządy potrzebne do przeprowadzania doświadczeń.
Celem realizacji tego projektu jest stworzenie takiej przestrzeni do nauki, aby chciało się rozumieć świat, aby nauka intrygowała, rozbudzała wyobraźnię i kształtowała zainteresowania młodzieży. Pełne, funkcjonalne i profesjonalne wyposażenie sal lekcyjnych wpłynąć ma na wzrost standardu kształcenia i pakietu edukacyjnego w Szkole Podstawowej nr 31 - informują pomysłodawcy projektu.
Nowa stołówka
Projekt zakłada zakup nowych stolików oraz krzeseł. Obecne wyposażenie jest niewygodne i nieprzystosowane do spożywania posiłków. Zastosowanie okładzin ściennych, czy kolorowych farb zapewni poprawę wyglądu pomieszczenia oraz odpowiedni komfort podczas jedzenia. W aranżację stołówki należy wpisać również tablicę suchościeralną typu whiteboard oraz rzutnik z wysuwnym ekranem. Tego typu rozwiązania pozwolą na uzupełnienie dodatkowej funkcji jaką pełni stołówka w życiu szkolnym. Jest to miejsce spotkań Rady Rodziców, różnego rodzaju zebrań, czy kursów.
Wiaty na rowery i hulajnogi
Aktualnie szkoła nie posiada wyodrębnionego miejsca na przetrzymywanie rowerów i hulajnóg. Dzieci i młodzież zostawia rowery w przedsionku szkoły. Jest to miejsce małe, wąskie, przy wejściu do szkoły, nie dostosowane do przetrzymywania rowerów. Dzieci i młodzież chętnie dojeżdżają do szkoły i przedszkola rowerami oraz hulajnogami, ale problemem do rozwiązania jest kwestia ich bezpieczeństwa i zostawiania pod szkołą.
Głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2025
Do 7 października trwa głosowanie na pomysły zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2025. Oddać głos może każdy mieszkaniec Białegostoku, zarówno dorosły, jak i niepełnoletni. Do wyboru jest 81 projektów – 26 ogólnomiejskich i 55 osiedlowych. Wyniki głosowania będą znane do 31 października.
Polecany artykuł: