Nielegalny proceder na granicy Polski z Białorusią. Zatrzymano organizatorów

i

Autor: POSG

Nielegalny proceder na granicy Polski z Białorusią. Zatrzymano organizatorów

2021-04-26 13:02

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch organizatorów i jednego pomocnika nielegalnego przekroczenia granicy oraz dziesięciu cudzoziemców, którzy przekroczyli granicę z Białorusi do Polski wbrew przepisom. Do zatrzymania doszło na terenie powiatu augustowskiego.

W czwartek, 22 kwietnia, patrol z Placówki Straży Granicznej w Płaskiej zatrzymał w pobliżu granicy państwowej 6 obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej oraz 4 obywateli Tadżykistanu. Okazało się, że cudzoziemcy pieszo przekroczyli granicę z Białorusi do Polski.

Zobacz też: Białostoczanin Adam Zdanowicz zbudował niezwykły rower dla chorej Eryki [ZDJĘCIA, WIDEO]

- Na miejscu zatrzymano również dwóch organizatorów i jednego pomocnika nielegalnego procederu, którzy czekali na migrantów - tłumaczy mjr SG Katarzyna Zdanowicz, rzecznik prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. - Dwóch obywateli Gruzji decyzją sądu (24 kwietnia br.) zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące za zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy. Trzeci z nich usłyszał zarzuty za pomocnictwo w przekroczeniu granicy wbrew przepisom, przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

Po wykonaniu niezbędnych czynności z udziałem tłumacza 10 obcokrajowców (4 mężczyzn, dwie kobiety i 4 osoby nieletnie) decyzją sądu zostało umieszczonych w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców w Kętrzynie i w Białymstoku.

Raport z anteny 26.04, godz.10