Koronawirus w Polsce. Sąsiedzka pomoc w Białymstoku

i

Autor: Radek Puśko Białostoczanin Radosław Puśko postanowił w nietypowy sposób zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa w swoim mieście.

Sąsiedzkie wsparcie ratunkiem na koronawirusa. Białostoczanin chce pomagać sąsiadom

2020-03-10 15:26

Białostoczanin Radosław Puśko postanowił w nietypowy sposób zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa w swoim mieście. Aktywista wywiesił na klatkach ogłoszenie, w którym oferuje sąsiedzką pomoc osobom szczególnie narażonym na COVID-19 - głównie osobom starszym i chorym. Szczegóły na ESKA.PL.

Białostoczanin walczy z koronawirusem. Chce pomagać potrzebującym

W obliczu szalejącego w Europie i w Polsce koronawirusa z Chin jedni wybierają siedzenie w domach. Inni wolą działać. To drugie realizują w rozmaity sposób, np. kupując na zapas jedzenie i leki, stosując profilaktykę zalecaną przez lekarzy i specjalistów lub nie narażając się na kontakt z innymi ludźmi w miejscach publicznych, środkach komunikacji miejskiej czy nawet w miejscu pracy. Można też pomagać. Nie tylko sobie i swoim bliskim, ale chociażby potrzebującym sąsiadom. Taką drogą postanowił pójść znany aktywista miejski z Białegostoku, Radosław Puśko.

Koronawirus: Odwołane imprezy masowe i wydarzenia w województwie podlaskim [LISTA IMPREZ]

- Coraz więcej przypadków koronawirusa w Polsce. Niestety. Warto pamiętać, że za to co się dzieje wokół nas odpowiadamy wszyscy. Trzeba dbać o siebie - to oczywiste, ale warto i trzeba też wspierać innych, zwłaszcza osoby starsze, szczególnie narażone na koronawirusa. Solidarność społeczna ta mała, codzienna i sąsiedzka pomoc to sprawa oczywista - tłumaczy Radosław Puśko. - I właśnie w poczuciu odpowiedzialności nie tylko za siebie ale i za najbliższych (w tym przypadku sąsiadów) wywiesiłem w moim bloku takie małe ogłoszenia. Dużo jest podobnych ogłoszeń w sieci - i super - odpowiedzialność za innych i pomaganie innym zawsze w cenie.

Szukasz POZYTYWNYCH INFORMACJI z Białegostoku i okolic? Dołącz do naszej nowej grupy: Pozytywny Białystok. Tylko pozytywne informacje, ogłoszenia, wydarzenia

Koronawirus w Polsce. A na Podlasiu? Sąsiedzka pomoc

Radosław Puśko wywiesił na klatce bloku nietypowe ogłoszenie. Jego treść jest krótka:

Drodzy Sąsiedzi (zwłaszcza seniorki i seniorzy). Jeśli w związku, z niestety rozprzestrzeniającym się tzw. koronawirusem nie chcecie wychodzić z domu, a zakupy przecież same się nie zrobią, zapukajcie proszę pod nr [tu podany jest numer mieszkania] lub zadzwońcie na nr [tu telefon]. Z chęcią pomogę w bieżących zakupach, przy wykupieniu leków z apteki, itp. Przy okazji apel o wspieranie się i sąsiedzką pomoc, zwłaszcza starszym sąsiadom

Boisz się koronawirusa w Polsce? Niepotrzebnie. Na Podlasiu znaleźli antidotum

Do oferty pomocy białostoczanin dodał ogólne informacje dotyczące tego, co zrobić w przypadku, kiedy rzeczywiście poczujemy się gorzej.

- Mimo wszystko życzyłbym sobie i Wam wszystkim obyśmy nigdy nie musieli z tych informacji korzystać - zaznacza Puśko. - Póki co dużo zdrowia, zwłaszcza dla tych wszystkich u których wykryto wirusa. Dbajmy o siebie i wspierajmy się.

Koronawirus: lista szpitali

Koronawirus z Chin w Polsce. Gdzie się zgłaszać? Lista szpitali i placówek

W związku z koronawirusem - objawami, podejrzeniami czy w celach profilaktycznych - w województwie podlaskim można zgłaszać się do następujących placówek:

  • Augustów, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Augustowie, ul. Szpitalna 12
  • Bielsk Podlaski, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim, ul. Kleszczelowskiego 1
  • Hajnówka, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Hajnówce, ul. Doc. Adama Dowgirda 9
  • Grajewo, Szpital Ogólny im. dr Witolda Ginela, ul. Konstytucji 3 Maja 34
  • Suwałki, Szpital Wojewódzki im. dr Ludwika Rydygiera, ul. Szpitalna 60
  • Łomża, Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Al. Marsz. Józefa Piłsudskiego 11
  • Białystok, Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny im. L. Zamenhofa, ul. Waszyngtona 17
  • Białystok, Uniwersytecki Szpital Kliniczny, ul. Żurawia 14

Koronawirus w Polsce. Najważniejsze informacje - sytuacja, objawy, potwierdzone przypadki [10.03.2020]

Koronawirus z Chin jest już w Polsce. Pierwszy potwierdzony przypadek ogłoszono u 65-latka z Zielonej Góry, który wrócił do naszego kraju z Niemiec. W województwie podlaskim uruchomiono stan podwyższonej gotowości, a także zakazano odwiedzin w szpitalach. Chcesz znać bieżącą sytuację związaną z koronawirusem w Polsce? Wiedzieć, gdzie się zgłosić, jeśli zaobserwujesz u siebie niepokojące objawy? Dowiedz się więcej z naszych artykułów: