Gdzie nad jezioro na Suwalszczyźnie? Latem ruszą trzy strzeżone kąpieliska

i

Autor: Wikimedia Commons Gdzie nad jezioro na Suwalszczyźnie? Latem ruszą trzy strzeżone kąpieliska

Gdzie nad jezioro na Suwalszczyźnie? Latem ruszą trzy strzeżone kąpieliska

2021-06-11 11:21

Lato się powoli rozkręca, a co za tym idzie - coraz więcej osób wolny czas będzie spędzać nad jeziorami. Gdzie warto wybrać się nad jezioro na Suwalszczyźnie? W tym roku do wyboru będą trzy strzeżone kąpieliska - w Starym Folwarku, w Krzywem oraz nad Zalewem Arkadia w Suwałkach.

Dwa strzeżone kąpieliska będą otwarte w gminie Suwałki: w Starym Folwarku i w Krzywem – oba na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. W ostatnich latach nie zawsze było można się tam kąpać. Z kolei Zalew Arkadia to popularne wśród plażowiczów miejsce zlokalizowane niemal w centrum Suwałk. W pobliżu znajdują się korty tenisowe, boiska do siatkówki plażowej i tereny rekreacyjne dla dzieci i dorosłych.

W czwartek przedstawiciele gminy Suwałki, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, Wigierskiego Parku Narodowego i Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego podpisali porozumienie o współpracy na rzecz sfinansowania i organizacji tych kąpielisk.

Raport z Anteny 10.06

Kąpielisko w Krzywem będzie funkcjonowało od 26 czerwca do 22 sierpnia, w Starym Folwarku od 3 lipca do 29 sierpnia, zaś w Suwałkach od 1 lipca do 31 sierpnia. Na wszystkich ratownicy będą pracowali w godzinach od 10 do 18.

- Po raz pierwszy w historii miasto Suwałki, gmina Suwałki i Wigierski Park Narodowy doczekały się bezpiecznych kąpielisk, gdzie w okresie letnim pojawią się ratownicy, którzy zadbają o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów – powiedział podczas konferencji prasowej w czwartek wójt gminy Suwałki Zbigniew Mackiewicz.

Gmina oficjalnie zaprezentowała też powstały w tym roku nowy pomost w miejscowości Krzywe, oddany do użytku za 170 tys. zł. Pływający pomost ma 92 m długości oraz 2,5 m szerokości. W miejscowości są też boiska do siatkówki oraz wiaty.

Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach Waldemar Borysewicz przypomniał, że przez wiele lat mieszkańcy Suwałk i okolic skarżyli się na brak ratowników w Krzywem i w Starym Folwarku.

- Problemem były pieniądze, ale jeszcze większym problemem był brak wykwalifikowanych ratowników, którzy chcieliby się podjąć pracy – dodał Borysewicz. Podkreślił, że wszystkim zależało, żeby w tym roku uruchomić kąpieliska i wszyscy będą już zadowoleni.

Te osoby komary gryzą częściej! Nie bez przyczyny. Sprawdź 7 powodów [GALERIA]