Jak zaoszczędzić na wakacjach? Jest na to kilka PROSTYCH sposobów!
Jak dobrze wiemy, tegoroczne wakacje mogą dość mocno uszczuplić nasz portfel. Wszystko jednak zależy od tego, jak je zaplanujemy i spędzimy. Kilka naprawdę prostych i niezauważalnych zmian sprawi, że powrót do domu do grubszym zapasem gotówki będzie możliwy. Przestawiamy je poniżej!
Wakacje 2022
Wakacje nie muszą trwać 2 tygodnie
Przyjęło się, że jak urlop - to dwa tygodnie. Tyko tak można wypocząć? Okazuje się, że nie. Wszystko zależy od tego w jaki sposób wypoczywamy, co robimy w ciągu urlopu i jak sobie ten czas zaplanujemy. Może warto przemyśleć, aby skrócić wyjazd o dwa dni i wrócić z niego bogatszym?
Wakacje 2021 możemy spędzić już "normalnie"
Wakacje niekoniecznie latem
Nie od dziś wiadomo, że urlop w okresie wakacyjnym nie tylko jest najwygodniejsza opcją ze względu na pogodę w Polsce, ale jest też opcją jedną z droższych. Ważne jest zatem, byśmy odpowiednio zaplanowali taki wyjazd i byli elastyczni jeżeli chodzi o jego termin i miejsce. Jak zaznacza Jolanta Kołodziejczyk, dyrektor produktu w wakacje.pl., "co prawda szczyt sezonu turystycznego przypada na wakacje letnie, ale w ramach tych 9-10 tygodni ceny również się zmieniają. Ich wysokość kształtuje wiele czynników, między innymi popyt, który z kolei jest uzależniony od terminów przerwy letniej na dużych rynkach źródłowych takich jak Wielka Brytania, Niemcy, Francja czy Włochy. To dlatego między wyjazdami w poszczególnych tygodniach lipca i sierpnia różnice w cenie mogą wynosić nawet kilkaset złotych od osoby"
Samolot
Środek transportu nie musi być drogi
INNPoland wyliczyło, jak najtaniej można dostać się do Chorwacji. Samolotem? Najtańszy lot w obie strony w czerwcu kosztuje wedle wyszukiwarek 3500 zł (dwójka dorosłych i dwójka dzieci). To więcej niż podróż autem. Warto zatem z wyjątkiem komfortu podroży, wziąć pod uwagę jej koszt. Jak dodaje portal, z drugiej strony podróż samochodem dla 2-3 osób będzie już wyraźnie droższa niż samolotem. Ale trzeba też dojechać na lotnisko i z lotniska – ceny tych usług są na ogół dość wysokie i mogą zniwelować różnicę.
Czy obiad nad morzem sie jeszcze opłaca? Turyści pokazują paragony!
Jedzenie to nie wszystko
Swoimi sposobami na uniknięcie szalonych cen jedzenia podzielił się bloger finansowy Maciej Samcik z serwisu Subiektywnie o finansach.
Jak zwraca uwagę dziennikarz, cytowany przez INNPoland, żeby nie spłukać się na urlopowe jedzenie, warto przede wszystkim zejść trochę z "głównego traktu" – kilka minut od morza ceny w smażalniach i restauracjach potrafią być już o kilkadziesiąt procent niższe niż przy plaży. Samcik radzi też, aby sprawdzać opinie na temat wybranego miejsca w serwisach typu Trip Advisor i raczej wybierać restauracje niż smażalnie – ryby znajdziemy w obu typach miejsc, a smażalnie są zazwyczaj zorientowane na turystów.
Mieszkańcy Podkarpacia wydali dopiero 82 miliony na wakacje. ZUS podsumował bon turystyczny!
Szukaj zniżek i okazji
Jak podaje Narodowe Centrum Długów, na zniżkach można naprawdę sporo zaoszczędzić. Tanie noclegi rezerwowane z wyprzedzeniem, promocyjne bilety autokarowe, lotnicze oraz kolejowe, ale również wyjazdy last minute z biurami podróży – to tylko przykładowe sposoby, by udane wakacje mogły kosztować jeszcze mniej.
Dzisiaj, by zaoszczędzić na wakacjach, wystarczy tylko dostęp do internetu. W sieci można błyskawicznie zaznajomić się z najlepszymi ofertami. Serwisy do rezerwacji noclegów pomogą w wyselekcjonowaniu najtańszego hotelu, pensjonatu lub apartamentu. Podobnych oszczędności można szukać przy zakupie biletów na transport. Jeszcze mniej można zapłacić również przy wykupieniu biletów wstępu online.
Wobec tego każdy oszczędny urlopowicz powinien wcześniej zapoznać się z ofertami dostępnymi w sieci. To właśnie tam czekają najlepsze zniżki i okazje na wakacje.