Ferie 2022 w Białymstoku. Co zaplanowano w mieście?

i

Autor: Łukasz Stepaniuk Ferie 2022 w Białymstoku. Co zaplanowano w mieście?

Ferie 2022 w Białymstoku. Co zaplanowano w mieście?

2022-01-21 15:51

Kursy, seanse filmowe, warsztaty i sporo sportowych atrakcji! W zbliżające się ferie zimowe dzieci i młodzież w Białymstoku na pewno nie będą mogli narzekać na nudę.

Na zimowe ferie, które w województwie podlaskim rozpoczną się 24 stycznia, swoją ofertę z atrakcjami przygotowało również Muzeum Wojska w Białymstoku. Ich propozycja dla najmłodszych to spotkania tematyczne: „Wojskowe dziewczyny”. W trakcie zajęć przygotowanych i prowadzonych przez muzealnych animatorów dowiecie się m.in. o wielkich Polkach, których wynalazki wpłynęły na historię wojskowości. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Czytaj także: Trudne warunki na drogach w Podlaskiem. Kolizje, wypadki, sporo tras nieprzejezdnych (21.01.2022) [ZDJĘCIA, WIDEO]

„Akcja zima 2022” w Białymstoku

Białostocki Ośrodek Kultury kolejny już raz przekonuje, że ferie spędzone w mieście wcale nie muszą być nudne i zaprasza na najnowszą odsłonę wydarzenia „Akcja Zima 2022”. W jej ramach dzieci będą mogły zobaczyć mnóstwo ciekawych filmów i wziąć udział w warsztatach kosmetycznych! A zobaczyć będzie można takie produkcje jak „Gwiazdka Klary Muu”, „Nasze magiczne Encanto”, „Dziki Zachód KAlamiti Dżejn”, „Filonek Bezogonek Wyprawa do dżungli” i inne.

Czytaj także: Rolnicy. Podlasie. Andrzej planuje budowę nowego domu? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wspomniane „Warsztaty kosmetyczne z Czterema Szpakami” poprowadzą Angelika Protasiewicz i Magda Demaniuk z zespołu produkcyjnego Mydlarni Cztery Szpaki. Całą rozpiskę wydarzeń organizowanych przez BOK znajdziesz TUTAJ.

Kursy pływania i umiejętności jazdy autem

Kilka sposobów na spędzenie wolnego czasu ma Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Podczas ferii odbędą się intensywne kursy nauki i doskonalenia pływania. To zajęcia grupowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych na różnych poziomach. Na zimowe wakacje zaprasza również Pływalnia Kameralna przy ul. Mazowieckiej 39c, na którą można wchodzić za jedyne 5 zł (Tutaj sprawdzisz godziny wejść). Będzie można również podszkolić umiejętność jazdy autem. To można zrobić na Torze Wschodzący Białystok. Tutaj swobodne jazdy samochodowe odbywają się w każdy wtorek, czwartek i weekendy.

BOSiR gorąco zachęca również do jazdy na łyżwach. W dniach 22 stycznia – 6 lutego lodowisko przy ul. 11 Listopada 28 przygotowało dużo więcej ogólnodostępnych wejść. Ślizgawka będzie funkcjonowała od poniedziałku do niedzieli w godz. 11.30-13.00; 13.30-15.00; 15.30-17.00; 17.30-19.00; 19.30-21.00. Wypożyczenie łyżew kosztuje 7 zł. Bilet wstępu kosztuje 12 zł normalny i 8 zł ulgowy.

Sporo ciekawych warsztatów przygotowały białostockie placówki kultury: Galeria Arsenał, Galeria im. Ślendzińskich, Dom Kultury Śródmieście, Muzeum Wojska w Białymstoku.

Knurów: Chciał wjechać rowerem do biura!