Wydarzenia

Dzień dobry wakacje w Białymstoku. Zobacz jak wyglądał weekendowy program w stolicy Podlasia [ZDJĘCIA]

2023-08-14 11:44

Popularny program śniadaniowy "Dzień dobry wakacje" w ostatni weekend był emitowany na żywo z Ogrodów Branickich w Białymstoku. Nie zabrakło gości związanych z regionem, białostockiej kuchni i historii związanych z miastem. Zobaczcie zdjęcia zza kulis programu.

Dzień dobry wakacje to wakacyjna odsłona popularnego programu "Dzień dobry TVN". W ostatni weekend (12-13 sierpnia) zagościł w stolicy Podlasia.

Studio ulokowano w niezwykłym miejscu, bo w Ogrodach Branickich, z widokiem na Pałac Branickich w tle - naszą perłę epoki saskiej. To jedna z najlepiej zachowanych rezydencji epoki saskiej w Polsce.

Program poprowadził duet: Anna Senkara oraz Robert Stockinger.

Dzień dobry wakacje w Białymstoku. W sobotę "Obietnica" i piłkarz Jagi

W plenerowym studiu w ogrodach Pałacu Branickich poruszono lokalne wątki. W sobotę (12 sierpnia) pojawili się tam też goście związani z regionem, m.in. skoczkini wzwyż Kamila Lićwinko, rzeźbiarz Michał Jackowski czy piłkarz Jagiellonii Taras Romańczuk.

Poza ogrodami pokazano m.in. rzeźbę "Obietnica", która niedawno stanęła przy ul. Kilińskiego. Jej autorem był wspomniany wcześniej Michał Jackowski.

Dzień dobry wakacje w Białymstoku. W niedzielę białostocka kuchnia i miejskie pasieki

Natomiast w niedzielę w studiu gościli: pochodząca z Białegostoku aktorka Katarzyna Herman, pisarka Marta Sawicka-Danielak czy tym razem nie związani z miastem - finaliści programu Hotel Paradise. W programie poruszono także temat dotyczący białostockich łąk kwietnych i miejskiej pasieki, a białostockie smaki w kuchni zachwalały Joanna Kozłowska i Ewelina Łapińska.

Tam też przygotowano nasze lokalne potrawy. Na przykład bialysy, buzę, biały chłodnik czy babkę ziemniaczaną.

CZYTAJ TAKŻE:  Odkryto kilka tysięcy zabytków na dziedzińcu Pałacu Branickich w Białymstoku

Przedstawiony został również wątek białostockich kopistów. Grupy żydowskich malarzy, którzy podczas wojny żyli w getcie białostockim i byli zmuszani do kopiowania arcydzieł światowego malarstwa. Kopie te sprzedawano później na terenie Trzeciej Rzeszy.

Kulinarny Szlak Dawnego Białegostoku. Zobacz miejsca poniżej.