Ksiądz z Podlasia. Kim jest?
Ksiądz z Podlasia, to Piotr Jarosiewicz, który działa jako wikariusz w parafii w diecezji drohiczyńskiej. Duchowny na swoim koncie kilka książek o tematyce religijnej, skierowanych głównie do młodszego odbiorcy. Ksiądz pełni także rolę rekolekcjonisty oraz duszpasterza młodzieży diecezji drohiczyńskiej.
Szerszej publiczności jest on znany ze swojej aktywności w mediach społecznościowych. Jego konto obserwuje je blisko 300 tysięcy osób. Dzięki swojemu profilowi na TikToku duchowny zajmował się ewangelizacją ludzi w różnym wieku, od najmłodszych po tych najstarszych. Niedawno przekazał swój profil swemu bratu, też księdzu, Rafałowi Jarosiewiczowi.
Czapka na głowie podczas mszy świętej to problem? Ksiądz z Podlasia wyjaśnia
Pod jednym z filmów na TikToku ksiądz Piotr z Drohiczyna otrzymał następujące pytanie:
Czy syn (9 lat) może mieć założoną czapkę w kościele, jeśli jest zimno? - zapytał jeden z użytkowników TikToka.
Pytanie ciekawe i trafne, zwłaszcza że kobiety w różnym wieku od lat w Polsce uczestniczą w mszach świętych w kościele z okryciem na głowach. Jak zatem jest? Odpowiedź księdza z Podlasia zaskoczyła odbiorców, którzy wieszczyli po kontrowersyjnym pytaniu raczej typowej odpowiedzi. Czyli, że koniecznie trzeba zdjąć czapkę po wejściu do kościoła. A ksiądz Piotr Jarosiewicz zaskoczył.
Nagrał bowiem film w którym wyjaśnił swoje zdroworozsądkowe stanowisko.
- Pewnie, że tak. Dbajmy o zdrowie. Kiedy będziemy zdrowi, to będziemy mogli dbać też o ducha, czyli przebywać w kościele, modlić się i prosić o siły, a także błogosławieństwo - wytłumaczył Piotr Jarosiewicz.
Pod filmem od razu rozpętała się wielka burza niezadowolonych. Większość bowiem było zdania, że świętym należy się szacunek zawsze i wszędzie, bez względu również na płeć i wiek wiernego.