Chaos na starcie Igrzysk Olimpijskich. Wszystko jeszcze przed oficjalnym otwarciem imprezy

2024-07-24 20:20

Igrzyska oficjalnie nie zostały jeszcze otwarte, ale rozpoczęły się już zmagania sportowe w ramach imprezy. Na start rozegrane zostały dwa mecze piłki nożnej mężczyzn. Nie obyło się bez kontrowersji. Kibice podczas jednego ze spotkań wbiegli na murawę, na plac gry wrzucono także petardy. Na stadionie zapanował chaos.

Chaos na starcie Igrzysk Olimpijskich

Piłkarze reprezentacji Hiszpanii wygrali 2:1 z Uzbekistanem na Parc des Princes w Paryżu, a Maroko pokonało takim samym wynikiem Argentynę na stadionie w Saint-Etienne w pierwszych meczach turnieju olimpijskiego igrzysk w Paryżu.

Tuż po zakończeniu tego drugiego meczu, na murawę wbiegli kibice. Na plac gry wrzucone zostały petardy. Jedna z nich eksplodowała obok rezerwowych Argentyny. Wszystko to wydarzyło się po golu na 2:2 w 15. minucie, doliczonego przez sędziego, czasu gry. Ostatecznie po chaosie jaki zapanował po strzelonej bramce, nie wznowiono już spotkania.

Niewiarygodny początek Igrzysk w Paryżu. Mecz się skończył... Po dwóch godzinach zmienili wynik

Wydawało się, że w tym momencie arbiter zakończył spotkanie. To niezadowoleni marokańscy kibice mieli rzucać z trybun kubki z napojami i różne inne przedmioty, w tym prawdopodobnie także niewielkie petardy. Kilku z nich wbiegło na murawę i obie drużyny w pośpiechu udały się do szatni.

Wynik jako końcowy pojawił się nawet na stronie FIFA. Tymczasem po godzinie organizatorzy poinformowali, że spotkanie zostało jedynie zawieszone, a system VAR sprawdza, czy ostatnia bramka została zdobyta prawidłowo. Ostatecznie uznano, że jeden z Argentyńczyków był na pozycji spalonej i gol nie został uznany.

Dwie godziny po przerwaniu spotkania gra została wznowiona na pustym już stadionie i trwała około trzech minut. Po nich sędzia już oficjalnie zakończył mecz, wygrany przez Maroko 2:1.

Oficjalne otwarcie Igrzysk Olimpijskich w Paryżu

Dziś rozgrywane są także kolejne spotkania. Między innymi mecz Mali - Izrael. 1000 policjantów będzie pilnowało porządku podczas tego spotkania "podwyższonego ryzyka" ze względu na izraelsko-palestyński konflikt w Strefie Gazy. W turnieju piłkarskim uczestniczy 16 reprezentacji podzielonych na cztery grupy. Finał odbędzie się 9 sierpnia w Paryżu.

W środę odbywają się też pierwsze spotkania rugbistów. Natomiast oficjalną ceremonię otwarcia igrzysk w Paryżu zaplanowano na piątek, 26 lipca. Pierwsze ze 329 kompletów medali zostaną z kolei przyznane w sobotę.

W galerii poniżej możecie zobaczyć co dzieje się obecnie w Paryżu w związku z Igrzyskami Olimpijskimi.