Młodzi szachiści osiągnęli sukces!

Zdjęcie z artykułu: Młodzi szachiści osiągnęli sukces! młodzi szachiści; Jarosław Galej
Ilustracja do artykułu Młodzi szachiści osiągnęli sukces!

Krzysztof Wojtacha Mistrzem Polski w kategorii do lat 8, Klara Szczotka z brązowym medalem w grupie dziewcząt do lat 10. To dorobek młodych białostoczan podczas Mistrzostw Polski Juniorów w szachach szybkich, które odbyły się we Wrocławiu.

Medaliści są podopiecznymi Szkółki Szachowej w Białymstoku. Wygrana Krzysztofa cieszy podwójnie, gdyż Krzysiek ma siedem lat. Walczył więc z rok starszymi przeciwnikami i uzyskał imponujący, budzący podziw całej szachowej Polski wynik 11 zwycięstw w tej samej liczbie partii. To niezwykle rzadkie wydarzenie, zwłaszcza dla zawodnika z "młodszego rocznika". Krzysztof w tym roku już zdobył jeden mistrzowski tytuł - na Mistrzostwach Polski do lat siedmiu. 

Klara Szczotka również ma się czym pochwalić. W 2016 roku zdobyła brązowy medal w szachach klasycznych i srebrny w błyskawicznych w kategorii do lat ośmiu. Oboje pracują aktualnie pod okiem trenera Rafała Roszkowskiego. 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

>>> Gdzie w Białymstoku są siłownie pod chmurką, place zabaw i boiska? [MAPA]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w Telewizji Polskiej! Na jednej scenie wystąpią artyści młodego i starszego pokolenia. Poznajcie wszystkie szczegóły na ESKA.pl

26 min
Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy i telewidzowie pomagają poszkodowanym w nawałnicach. W Kielcach odbędzie się koncert transmitowany w TVP. Sprawdź wszystko o koncercie Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy, piosenki, transmisja i numer sms.

1 godz. 12 min.
Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

2 godz. 16 min.
Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki nie żyje. Polski prozaik, dramaturg, scenarzysta zmarł w wieku 78 lat. Zobacz, jakich filmów był współtwórcą popularny 'Głowa'.

2 godz. 38 min.

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy