Największe imprezy biegowe w Białymstoku. Sprawdź kiedy!

Zdjęcie z artykułu: Największe imprezy biegowe w Białymstoku. Sprawdź kiedy! Imprezy biegowe 2017 w Białymstoku; pixabay.com/Skezee/CC0
Ilustracja do artykułu Największe imprezy biegowe w Białymstoku. Sprawdź kiedy!

Biegacie od lat? A może dopiero zaczyna swoją przygodę z tym sportem? Koniecznie sprawdźcie naszą listę największych imprez biegowych w Białymstoku. Wśród wydarzeń znalazły się również propozycje dla najmłodszych. 

Z roku na rok w naszym mieście bieganie cieszy się coraz większa popularnością. Przybywa nie tylko biegających, ale również imprez dla wielbicieli tego sportu. Koniecznie sprawdźcie, kiedy odbędą się główne wydarzenia. 

Największe imprezy biegowe w Białymstoku:

  1. Grand Prix Zwierzyńca. Grand Prix Zwierzyńca jest cyklem czterech imprez biegowych na dystansie 10 km. To wydarzenie rodzinne, która skierowane jest przede wszystkim do amatorów, dlatego uczestnicy mają do wyboru kilka dystansów. Trasa biegu prowadzi po malowniczych terenach Lasu Zwierzynieckiego i alejami Parku Konstytucji 3 Maja. Pierwszy bieg w sobotę (18.03) o godzinie 12:00. Z kolei zakończenie 18 czerwca. 
  2. 5. PKO Białystok Półmaraton: 13-14 maja 2017. Na linii startu staną zawodnicy, którzy chcą pokonać dystans półmaratonu (21,097 km) jak również tacy, którzy chcą się zmierzyć z trasą 5 km. Zarówno półmaraton jak i City Run 5k wystartują spod bramy Pałacu Branickich, a trasa będzie wiodła ulicami centrum Białegostoku. Meta zlokalizowana będzie przy Ratuszu. W ramach imprezy odbędą się również biegi dla dzieci – Junior City Run
  3. Bison RUN: 28 maja 2017 roku. Bieg adresowany jest nie tylko do miłośników ekstremalnych wyzwań. Każdy aktywny fizycznie może przeżyć na nim fantastyczną przygodę ze względu na różnorodne przeszkody na trasie. W pakiecie startowym wszyscy uczestnicy dostaną koszulki techniczne, masę upominków i pamiątkowe medale na mecie.
  4. 3. Electrum Ekiden - sztafeta maratońska: 10-11 czerwca 2017. W Electrum Ekiden startują drużyny 6-osobowe. Team musi pokonać łącznie dystans maratonu, czyli 42 km 195 m. Pierwsza osoba biegnie dystans 7,195 km, kolejne dwie - po 10 km każda, natomiast ostatnich trzech zawodników biegnie 5 km każdy. 7,195 km + 10 km + 10 km + 5 km + 5 km +5 km daje nam właśnie pełny dystans maratoński.
  5. HERO RUN - ekstremalny bieg z przeszkodami: 15-16 lipca, 19 sierpnia 2017. HERO RUN w Ogrodniczkach koło Białegostoku rozgrywany jest na terenie dawnego wyrobiska żwiru, co gwarantuje nie tylko dużo piachu, ale również podbiegów. Teren nie należy do łatwych, dodatkowo na uczestników czeka 30 przeszkód!
  6. 7. TOP AUTO Białystok Biega: 16-17 września 2017. TOP AUTO Białystok Biega to dwa dystanse do wyboru, 5 km i 10 km. Oba dystanse posiadają atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Trasa zawsze prowadzona jest przez centrum miasta.

>>> Miejsce na spacer blisko Białegostoku - Rezerwat Kulikówka

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Despacito: chłopak tańczy z kozami do przeboju Luisa Fonsi VIDEO

Despacito: chłopak tańczy z kozami do przeboju Luisa Fonsi VIDEO

Despacito to najpopularniejszy numer ostatnich miesięcy. Piosenka doczekała się wielu coverów, parodii oraz najróżniejszych przeróbek. Teraz do przeboju Luisa Fonsi zatańczył pewien chłopak z...kozami.

10 min
Open'er 2017 - MAPA festiwalu

Open'er 2017 - MAPA festiwalu

Open'er 2017 nadchodzi! MAPA festiwalu i informacje praktyczne już teraz na ESKA.pl

40 min
Bogusław Linda FILMY: Psy, Kroll, Sara - najlepsze sceny VIDEO 18+

Bogusław Linda FILMY: Psy, Kroll, Sara - najlepsze sceny VIDEO 18+

Bogusław Linda, jeden z najlepszych polskich aktorów 27 czerwca 2017 roku obchodzi swoje 65 urodziny! Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć najlepsze sceny Lindy z takich filmów jak Psy, Kroll czy Sara.

1 godz. 6 min.
Matura 2017 - WYNIKI online. Kiedy i gdzie sprawdzić?

Matura 2017 - WYNIKI online. Kiedy i gdzie sprawdzić?

Wyniki matury 2017 będą dostępne online? Kiedy i gdzie maturzyści mogą sprawdzić, jak poradzili sobie z egzaminem dojrzałości? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie już teraz na ESKA.pl

1 godz. 34 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy