Na basen czy na plażę? Wodne atrakcje w Białymstoku [GODZINY OTWARCIA, ATRAKCJE]

Zdjęcie z artykułu: Na basen czy na plażę? Wodne atrakcje w Białymstoku [GODZINY OTWARCIA, ATRAKCJE] Atrakcje wodne w Białymstoku; bialystok.pl
Ilustracja do artykułu Na basen czy na plażę? Wodne atrakcje w Białymstoku [GODZINY OTWARCIA, ATRAKCJE]

Wolice basen czy plażę? W Białymstoku jest gdzie wypocząć w upalne dni!   

Podczas wakacji w Białymstoku z wodnych atrakcji można skorzystać na Pływalni Sportowej przy ul. Włókienniczej. Natomiast w upalne słoneczne dni można też wybrać się na plażę nad Zalewem Dojlidzkim.

Pływalnia Sportowa w Białymstoku

Pływalnia Sportowa, jako jedyna w regionie wyposażona jest w wieżę z trampoliną, która umożliwia skoki do wody z wysokości ok. 3 m. Dodatkowe atrakcje to oprócz typowego 25 metrowego basenu, strefa wypoczynku i relaksu. Znajdziemy tam jacuzzi, dwie sauny suche, dwie sauny infrared, sauna sucho-parowa, sauna parowa, grota śnieżna, kaskady wodne, hydromasażery, podgrzewane leżanki ceramiczne, parasol wodny.

W okresie wakacyjnym BOSiR uruchomił na pływalni kursy nauk i doskonalenia pływania. Zajęcia odbywają się w dni powszednie na basenie sportowym. Aktualny jest jeszcze termin: 07-11.08. Zajęcia zostały rozplanowane według czterech kategorii wiekowych. W godzinach:

  • 10.45-11.30 dzieci od 9 lat (grupa początkująca);
  • 11.45-12.30 dzieci od 9 lat (grupa średniozaawansowana);
  • 13.15-14.00 dzieci od 9 lat (grupa zaawansowana),
  • 15.30-16.15 dorośli (grupa początkująca i średniozaawansowana).

Na każdy cykl składa się 5 lekcji, których koszt to 80 zł. Szczegółowe informacje na temat kursów można uzyskać m.in. na stronie www.Miejskoaktywni.pl. Można wziąć również udział w aqua aerobiku. Od 1 do 14 sierpnia zajęcia odbywać się będą we wtorki i czwartki w godzinach 16:15-17:00, 17:00-17:45, 17:45-18:30. Koszt 70-minutowego wejścia to 18.00 zł. Kwota ta jednak jest niższa, przy użyciu Karty Sportu. Pływalnia Sportowa czeka na amatorów rekreacji i wypoczynku w wodzie do 15 sierpnia w godzinach od 6:15 do 21:30.

Plaża Miejska Dojlidy

Natomiast w całym okresie wakacyjnym jest możliwość skorzystania z oferty plaży nad Zalewem Dojlidzkim. To miejsce strzeżone. Można się tam kąpać pod okiem ratowników codziennie od godz. 9.00 do 20.00. W tym czasie czynna jest wypożyczalnia sprzętu wodnego. Do wyboru mamy: kajaki, rowery wodne, łodzie wiosłowe, canoe, żaglówki klasy Omega i deski windsurfingowe. Na plaży dostępne jest też miejsce na rozpalenie ogniska, grilla.

Dzieci mogą bawić się na placach zabaw. Dla chętnych jest też siłownia pod chmurką. Można wypożyczyć też rowery i kijki do nornic walking. Ponadto cyklicznie odbywają się tam turnieje w siatkówce plażowej i plażowej piłce nożnej.

>>> Gdzie w Białymstoku są siłownie pod chmurką, place zabaw i boiska? [MAPA]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Kim jest Alicja Ruchała? Przeglądamy jej Instagram

Alicja Ruchała wystąpiła niedawno na festiwalu w Sopocie. O piosenkarce, która wcześniej rzadko pojawiała się w mediach wciąż jeszcze niewiele wiadomo. Informacji o niej postanowiliśmy szukać na Instagramie.

23 sierpnia 2017, 17:10
Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski - partner Michała Piróga w Azja Express 2. Kim jest?

Piotr Czaykowski to jeden z uczestników Azja Express 2, który wspólnie z Michałem Pirógiem będzie walczył o zwycięstwo w programie. Kim jest i czym się zajmuje przystojniak?

23 sierpnia 2017, 16:59
Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron sezon 7 odcinek 6 online. Niepublikowane sceny [VIDEO]

Gra o tron - tego nie pokazano w ostatnim odcinku! Sceny, których nie zobaczyliśmy w serialu znalazły się w filmiku zamieszczonym przez stację HBO na kanale serialu na YouTube.

23 sierpnia 2017, 16:47
Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry zagrali w Gwiezdnych Wojnach. Tego nie zobaczycie w filmie

Książę William i Harry wystąpili w Gwiezdnych Wojnach? Taką informację zdradził aktor wcielający się w jedną z głównych ról w filmie. Kogo zagrali królewscy potomkowie?

23 sierpnia 2017, 16:21

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy