Wystawa sprzętu wojskowego i rekonstrukcje na Podlaskim Pikniku Militarnym. Musicie to zobaczyć!

Pokaz sprzętu militarnego na Rynku Kościuszki 8 Pokaz sprzętu militarnego na Rynku Kościuszki
Pokaz sprzętu militarnego na Rynku Kościuszki / Łukasz Stepaniuk
Ilustracja do artykułu: Wystawa sprzętu wojskowego i rekonstrukcje na Podlaskim Pikniku Militarnym. Musicie to zobaczyć!

Crash tank, wystawa sprzętu wojskowego, pokazy wyposażenia, pokazy dynamiczne służb mundurowych, konkursy - to tylko niektóre z atrakcji VII Podlaskiego Pikniku Militarnego. Wydarzenie rozpoczęło się dziś (16.06) i potrwa do niedzieli. 

W piątek (16.06) w centrum miasta mogliśmy zobaczyć  sprzęt wojskowy, głównie z II Wojny Światowej. Jednak był to jedynie przedsmak tego, co będzie się działo w sobotę i niedzielę. Na terenach żwirowni w Ogrodniczkach, będą miały miejsce m.in. pokazy służb mundurowych, rekonstrukcje oraz wystawa sprzętu wojskowego. 

Tuż pod Białymstokiem pojawi się niemal 900 rekonstruktorów z kraju zagranicy. Będą Rosomaki, czołg Leopard, będzie wiele sprzętu kołowego i gąsienicowego, a jednym z gości będzie Naval - były żołnierz Gromu. Swoje eksponaty zaprezentuje również  Muzeum Wojska w Białymstoku.

W ramach wydarzenia będziemy mogli zobaczyć również dwie rekonstrukcje: w sobotę (17.06) słowiańską, natomiast w niedzielę (18.06) potyczkę z 1920 roku.

Chcecie zobaczyć jaki sprzęt można było zobaczyć na Rynku Kościuszki? Zajrzyjcie do galerii powyżej. 

>>> W Białymstoku pojawił się folkowy stojak rowerowy [WIDEO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Imagine Dragons – EVOLVE. Premiera nowego albumu

Imagine Dragons – EVOLVE. Premiera nowego albumu

Imagine Dragons - EVOLVE - najnowszy album grupy zapowiadany przez przebojowe single Believer i Thunder trafił właśnie do sklepów.

23 czerwca 2017, 17:39
POLSAT: Wyspa przetrwania - prowadzący program ujawniony

POLSAT: Wyspa przetrwania - prowadzący program ujawniony

Polsat ujawnił, kto poprowadzi przygodowe reality show Wyspa przetrwania, które pojawi się w jesiennej ramówce stacji. Sprawdź na ESKA.pl, kim jest gospodarz programu.

23 czerwca 2017, 17:25
Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017: relacja z pierwszego dnia LFO 2017

Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017: relacja z pierwszego dnia LFO 2017

Tauron Life Festival Oświęcim 2017 22.06 - tego dnia miłośnicy teatru obejrzeli Edukację Rity z Piotrem Fronczewskim, zaś w festiwalowym kinie odbył się koncert Petera J. Bircha, poprzedzony pokazem filmu Sugar Man. Jak było pierwszego dnia na LFO 2017?

23 czerwca 2017, 17:06
Katy Perry zabiera nas za kulisy One Love Manchester [VIDEO]

Katy Perry zabiera nas za kulisy One Love Manchester [VIDEO]

Chcesz wiedzieć, co się działo na backstage'u wypełnionego gwiazdami koncertu One Love Manchesteru? Zobacz wyjątkowe nagranie zza kulis od Katy Perry!

23 czerwca 2017, 16:46
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy